Земельні ділянки навколо Києва, на відстані до 20 км, в першому півріччі подорожчали на 15-18%. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрія Піта.
"Більше 60% попиту на земельні ділянки під забудову припадає на ділянки площею 10-15 соток з підведеними інженерними комунікаціями, а також з прекрасними рекреаційними можливостями, розташованими поблизу озера, річки або лісу", - сказав він.
За даними Мін'юсту, кількість угод із земельними ділянками в другому кварталі 2021 року порівняно з першим кварталом збільшилася більш ніж на 20%.
"Зараз попит на земельні ділянки вже на 5-7% перевищує пропозицію. І, ймовірно, до кінця року кількість покупців буде на 15% більше реальної кількості виставлених на продаж ділянок", - підкреслив Піта.
За оцінками експерта, більше 70% всіх укладених угод в сегменті заміської нерухомості здійснюється в інвестиційних цілях. При цьому більше 45% інвесторів цікавить первинний ринок житла, близько 30% - ринок земельних ділянок і заміської нерухомості і близько 25% інвесторів вкладають кошти в вторинний ринок (в основному малогабаритні квартири площею 35-50 кв. М старої забудови).
"Ринок житлової нерухомості у всіх сегментах, крім оренди, вже в цьому році досягне пікових, але економічно вмотивованих цін. Тому слід очікувати, що в першому півріччі 2022 року на ринку нерухомості буде цінова стабільність. Також варто очікувати незначного падіння активності покупців і досягнення балансу між попитом і пропозицією ", - підсумував Юрій Піта.
Облік в ціні сільськогосподарської землі так званих екосистемних послуг дозволить підвищити її в рази. Розрахунки в своїй статті "Ціна землі" призводить експерт Оксана Веклич.