Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк повідомив про те, що президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками місії Міжнародного валютного фонду, яка працює в Україні з 21 травня, передає "Громадське". Данилюк розповів, по що говорили сторони під час зустрічі.
Зустріч з місією МВФ тривала близько півтори години. Окрім іншого, сторони обговорювали процес проведення реформ в Україні, зокрема антикорупційної.
"Стосовно політичної ситуації. Як ви знаєте, були певні меседжі про те, що місія МВФ від'їхала і припинила свою роботу через рішення про розпуск парламенту. Проте це не так. Чому? Тому що рішення про розпуск парламенту - це політичне рішення, внутрішнє рішення. Воно спрямоване на те, щоб пришвидшити політичні зміни в країні", - заявив Данилюк.
Він зазначив, що під час зустрічі з місією МВФ український президент представив свій порядок денний розвитку економіки держави та подальшої співпраці з фондом.
"Перші кроки - це рішення щодо боротьби з корупцією, перезапуск судової реформи, правоохоронних органів - це все те, що раніше МВФ майже нав'язував Україні, але не було бажання робити. Проте зараз відчувається, що нова влада реально готова робити ці зміни", - зазначив секретар РНБО.
Раніше Данилюк заявив про те, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом, Європейським банком реконструкції і розвитку і Всесвітнім банком триватиме.
Нагадаємо, 21 травня в Україні почала роботу місія МВФ. Фонд повинен оцінити українські реформи, які уряд зобов'язаний провести у межах програми співпраці. За результатами оцінки МВФ вирішить, чи надавати Україні черговий транш.
У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ у 2019 році, а отже й отримати транш за програмою stand-by.
У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової ы митної служб.
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Економічний краш-тест. Ключ на старт?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".