У вівторок, 21 травня, в Україні почала роботу місія Міжнародного валютного фонду, передає "Громадське". МВФ має оцінити українські реформи, які уряд зобов'язаний провести в рамках програми співпраці. За результатами оцінки МВФ вирішить чи надавати Україні черговий транш.
Місія Міжнародного валютного фонду перебуватимуть в Україні два тижні. На цей період заплановані зустрічі представників МВФ з українськими урядовцями. Після оцінки проведення реформ, місія МВФ має ухвалити рішення щодо надання Українській державі нового траншу на суму 1,3 млрд дол.
Серед вимог Міжнародного валютного фонду було зрівняння цін на газ для населення з ринковою вартістю "блакитного палива", реформування банківського сектору, зменшення розміру дефіциту держбюджету. Окрім того, новою вимогою стало запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, адже нещодавно таку статтю Конституційний суд визнав невідповідною Основному закону.
Раніше радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко заявив про те, що Україна в короткостроковій перспективі може обійтися без макрофінансування Міжнародного валютного фонду, але в довгостроковій перспективі країні необхідно продовжувати співпрацю з МВФ.
У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.
У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.
Очікувалося, що місія МВФ приїде до Києва з робочим візитом у травні. Місія буде проводити ревю програми. За результатами перегляду програми stand-by в травні і листопаді очікується надходження двох траншів по $ 1,3 млрд кожен.