Зеленський ветував закон про фінзвіти партій

Поділитися
Зеленський ветував закон про фінзвіти партій © flickr/UNclimatechange
Чому це важливо? 

Сьогодні президент України Володимир Зеленський відправив на допрацювання законопроєкт 5253-1 про фінансові звіти політичних партій.  Про це повідомляє пресслужба ВР. 

"Пропозиції президента враховують всі три пункти звернення від громадськості. Це означає, що у разі оперативної реакції парламентарів до 28 лютого 2022 року політичні партії будуть зобов'язані подати до НАЗК всі фінансові звіти, які не подавали ще з березня 2020 року, тобто майже за два роки. Надалі звітування повернеться у звичне річище – і наступні звіти політсили подаватимуть щоквартально", - заявили у "Чесно". 

Якщо депутати підтримають пропозиції гаранта, то з тексту зникнуть одразу дві корупціогенні норми. Президент також пропонує прибрати пункт про виділення додаткових коштів на фінансування партій. Раніше народні обранці пропонували виплатити гроші, які недоотримали у 2019 році. 

Зеленський також пропонує повернутися до випадків, коли рішення про те, приймати держфінансування чи ні, буде приймати безпосередньо партія під час з'їзду або парламентська фракція. Відбуватиметься це шляхом збору підписів. Таку пропозицію не підтримали під час розгляду законопроєкту у другому читанні. 

В період з 2020 по 2021 роки політичні партії отримали з держбюджету 1,5 мільярда гривень в якості фінансування статутної діяльності та компенсації за витрати на виборчу кампанію. Проте платники податків досі не знаю, куди ці гроші потратили, позаяк у партій є право не подавати фінзвіти у НАЗК. 

Окрім держфінансування ще 1,4 мільярда гривень минулого року вони залучили від приватних донорів. Очевидно, що невідомо, хто надав і ці кошти. Це стане зрозуміло лише після повноцінного відновлення фінзвітності.

Раніше партія "Слуга народу" подала фінансовий звіт за 3 квартал минулого року. З нього випливає, що політсилу, включно з осередками, профінансувало 578 фізосіб та компаній. Це майже вшестеро більше ніж число донорів партії за весь 2019 рік.

Однак число донорів у 3 кварталі у 40 разів менше ніж кандидатів у депутати, яких "Слуга народу" у вересні минулого року висунула до місцевих рад. Зокрема, політсила до місцевих рад висунула понад 23 тисячі кандидатів. Тобто на 40 кандидатів СН припадає лише 1 донор. А в деяких осередках партії 1 донор припадає на кілька сотень кандидатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі