Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки

Поділитися
Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки © Pixabay
Новий орган захищатиме економічні процеси в країні від тиску силовиків.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про Бюро економічної безпеки України», ухвалений парламентом наприкінці січня, повідомляє пресслужба голови держави.

В Офісі президента наголошують: основною функцією БЕБ буде аналітична робота, а не силові повноваження; бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів бізнес – чи державних структур.

Бюро отримає повноваження СБУ та Податкової міліції і стане єдиним органом державної влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами. Відповідно, захищатиме економічні процеси від тиску силовиків.

Зі створенням БЕБ Служба безпеки втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування корупційних злочинів та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки, натомість зосередиться на захисті безпеки держави, контррозвідувальній діяльності тощо.

Питання позбавлення спецслужби «економічних» функцій є наріжним каменем реформи СБУ, і неодноразово порушувалося під час її обговорення.

Згідно із законом, Бюро економічної безпеки є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. Його діяльність спрямовує та координує Кабмін. До повноважень Бюро входять:

  • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
  • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
  • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
  • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
  • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
  • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
  • виявлення та розслідування правопорушень, пов'язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
  • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Основною функцією Бюро економічної безпеки буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме...

Опубликовано Офіс Президента України Понедельник, 22 марта 2021 г.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про Бюро економічної безпеки України». Документ підтримали 242 депутати.

Закон визначає мету, принципи, правові та організаційні засади створення та діяльності Бюро економічної безпеки України. Згідно з документом, бюро буде правоохоронним органом, на який покладається виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, які загрожують життєво важливим інтересам України.

Про те, чому в Україні вирішили позбавитись Податкової міліції, читайте у статті Олександра Лємєнова «Коли правоохоронці перестануть «кошмарити» бізнес?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі