В Україні планують розпочати багаторічну програму відновлення українського села, яка, згідно із задумом, має охопити всі сільські населені пункти України. Відповідну програму анонсував Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в рамках форуму "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм".
"Потрібна реформа села. Дуже прості слова, дуже складна місія... Перш за все треба зробити інфраструктуру, а потім надати роботу. Ось дві речі, які потрібно зробити в селах, маленьких містах", - сказав президент.
Він також розповів, що влада наразі готує 1600 інфраструктурних проєктів в селах. Відповідна програма з відновлення села розрахована на 9-10 років, але значну її частину планують реалізувати до кінця каденції Зеленського.
Так, відповідно до програми планується будувати сучасні адміністративні центри, медіацентри-клуби з кіноточкою та дороги.
"Що стосується роботи - окрема економічна програма, в першу чергу агропромислова, пов'язана з маленькими фермерами, з тваринництвом. Ця програма буде презентуватися з інфраструктурою. Така буде реформа українського села. Вважаю, що потрібно багато грошей, але є велике бажання", - додав глава держави.
Раніше повідомлялося, що Офіс президента України ініціює програму «Нове село», реалізацію якої планується почати з прифронтових територій, а згодом поширити по всій Україні. Згідно з програмою проєкту, в селах планується будівництво «Центрів тяжіння» за прикладом сервісних зон в Щасті і Новотроїцькому. До реалізації проєктів держава планує залучати бізнес, створюючи державно-приватне партнерство, щоб не витрачати кошти з державного бюджету.
Чи не занадто сильно центр залазить в місцеве управління, адже аптека, пожежна частина та інше - зона відповідальності ОТГ? Для чого так наполегливо згуртовується місцеве самоврядування? Чим керується Київ, продовжуючи «кошмарити» мерів силовиками? Чому на фінансовій децентралізації в 2022 році можна поставити хрест? Навіщо громадам потрібні 80% прибуткового податку фізичних осіб (ПНФЛ) і на яких умовах? Про все це читайте в інтерв'ю виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, з яким поговорила Інна Ведернікова.