За січень-травень 2014 р. порівняно з січнем-травнем попереднього промислове виробництво Донецької області скоротилося на 12,1%. Про це в статті для ZN.UA пишуть економічні оглядачі Юлія Самаєва і Роман Івченко.
Червневої статистики поки немає, але очевидно, що в минулому місяці ситуація тільки погіршилася. Деяке уповільнення спаду у квітні свідчило про певний запас міцності, який, незважаючи на складну ситуацію в регіоні, поки ще зберігали великі промислові підприємства.
При цьому з початку 2014 р. виробництво знизилося у всіх без винятку основних видах промислової діяльності області. Особливо криза позначилася на підприємствах машинобудування - виробництво скоротилося більш ніж на 32% (порівняно з аналогічним періодом минулого року), хімічної промисловості - на 36% і легкої промисловості - майже на 38%.
Аналогічна картина спостерігається і в Луганській області. Вже за перші чотири місяці 2014 р. на 17% скоротилася текстильне виробництво, на 40% - обсяги випуску гумових та інших неметалевих виробів, на 10% - хімічної продукції. Збитки хімічних підприємств Донецької області вже перевищили 5 млрд грн, металургійних - майже 4,5 млрд, машинобудівних - понад 2,5 млрд грн. Збитки підприємств Луганської області вже досягли 18 млрд грн, перевищивши торішній аналог в 7,5 рази.
Якщо враховувати, що внесок Донбасу у ВВП України становить близько 16%, то наслідки нинішньої кризи регіону, поза всяких сумнівів, позначаться на економіці країни в цілому. Крім того, на Донецьку та Луганську області припадає 27% від загального експорту України, що становить приблизно 68 млрд дол.
Не секрет, що одним з основних торговельних партнерів регіону є Російська Федерація, яка імпортує близько 65% усіх експортованих областями товарів. Політична криза вкрай негативно відбивається на співпрацю місцевих підприємств з їх російськими партнерами. З початку року експорт товарів з Донецької області в РФ скоротився вдвічі порівняно з попереднім роком. Збитки в торгівлі на перший квартал 2014-го вже досягли 4 млрд грн.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Юлії Самаєвої і Романа Івченко "Промисловість Донбасу: військові втрати". !zn
Читайте також:
На відновлення інфраструктури Донбасу потрібно понад 8 мільярдів гривень
Держказначейство припинило перераховувати соцвиплати в Донецьк і Луганськ через загрозу тероризму