Затверджені Радою НБУ Основи монетарної політики на 2017 рік не враховують націоналізацію "Приватбанку"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Затверджені Радою НБУ Основи монетарної політики на 2017 рік не враховують націоналізацію "Приватбанку" Викуп акцій «Привату» за рахунок бюджету став для НБУ повною несподіванкою. © Нацбанк України / Flickr
Націоналізація "Привату" може додати до рівня інфляції кілька відсоткових пунктів.

В затвердженому Радою НБУ проекті Основ грошово-кредитної політики на 2017 рік, що визначає основною метою регулятора інфляційне таргетування, ніяк не були враховані підготовлені Кабміном "грошові банкети" у вигляді підвищення МЗП і націоналізації "Приватбанку".

Про це у своїй статті для DT.UA пише економіст Олександр Шаров. Фахівець відзначає, що основні параметри кредитно-грошової політики регулятора не можна визначати без тісної взаємодії з урядом, який заздалегідь має підготувати програму економічного розвитку.

"Прихильники жорсткого інфляційного таргетування по суті на сьогодні мають у своєму розпорядженні лише один лікувальний метод -"грошове голодування". Водночас вони самі визнають, що передбачені урядом два великі "грошові бенкети" (підвищення мінімальної заробітної плати та викуп за рахунок бюджету акцій "Приватбанку") стали для них повним сюрпризом і ніяк не були враховані в проекті "Основних засад", - зазначає автор.

Шаров зазначає, що подібний рівень "координації" дій між Нацбанком і урядом ставить під питання реалізацію передбачених проектом заходів по боротьбі з інфляцією.

"Як відомо, держбюджет на 2017 р. передбачає інфляцію на рівні 8%, Національний банк встановлює для себе ціль на рівні 8±2% (тобто реально 10%). За розрахунками експертів націоналізація "Привату" (не врахована в розрахунках Нацбанку) може додати до інфляції ще 2 відсоткові пункти. Отож наступного року інфляція виходитиме приблизно на цьогорічний рівень у 12%. Чи це наш "таргет"?", - задається питанням автор.

Читайте також: МЗС України порадив не їздити в центральну Італію

Нагадаємо, 21 грудня Рада Національного банку України прийняв Основи грошово-кредитної політики на 2017 рік і середньострокову перспективу.

Детальніше про грошово-кредитну політику України читайте у статті Олександра Шарова "Ще раз про любов" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі