Застосування сек'юритизації може залучити значні інвестиції в Україну - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Застосування сек'юритизації може залучити значні інвестиції в Україну - експерт Деякі сектори економіки можна оживити за рахунок сек'юритизації активів © Урядовий портал
У разі прийняття законодавства, що поширює сек'юритизацію на неіпотечні активи, економіку можна значно пожвавити припливом інвестицій у певні галузі та проекти. Насамперед, інфраструктурні.

Сумна статистика залучення зовнішніх інвестицій в Україну в останні роки пояснюється далеко не в першу чергу військовими діями на Сході країни або несприятливою економічною кон'юнктурою, пише в своїй статті для DT.UA Сергій Волков, президент Української національної іпотечної асоціації (УНІА).

Як зазначає автор, існує цілий ряд інших ризиків, за існування яких інвестиції в Україну розглядаються як неприйнятні. Як мінімум частину цих ризиків можна і слід нівелювати за допомогою зрозумілих і давно напрацьованих у міжнародній практиці механізмів.

Залученню інвестицій може сприяти застосування передових фінансових технологій і фондових інструментів, відомих у світі як сек'юритизація (security - безпека). Сек'юритизація - спосіб залучення інвестицій шляхом розміщення цінних паперів, що погашаються майбутніми грошовими надходженнями від активів, які відділяються і служать джерелом майбутніх розрахунків з інвесторами - власниками цінних паперів.

"Стимулювання залучення інвестицій в довгострокові проекти з розвитку транспортної, енергетичної, житлово-комунальної та соціальної інфраструктури може бути реалізовано у вигляді запуску в обіг інфраструктурних облігацій, за якими виконання зобов'язань забезпечується власне активами, які створюються на залучені кошти, - платежами за користування, абонплатою, зборами тощо", - йдеться в матеріалі.

Завдяки сек'юритизації проблемних активів (NPL), банки не тільки позбавляються від проблемної заборгованості (заміщаючи її облігаціями), але й отримують можливість ефективного контролю над усіма процесами стягнення боргу (продовжуючи їх сервісне обслуговування). При цьому банк повністю позбавляється від тривалих обтяжливих процедур, що передують списання безнадійних до погашення активів з балансу. Банк-оригінатор отримує можливість повернути частину грошей у випадку продажу з дисконтом старших серій субординованих облігацій інвесторам, обсяг яких розраховується в сумі найбільш ймовірного надходження від активів. Звільнення банків від проблемних активів є передумовою відновлення банківського кредитування, йдеться в матеріалі.

Застосування сек'юритизації грошових вимог сприятиме масштабній організації фінансування реального сектора економіки, зокрема будівництва житла, місцевої промисловості, енергозбереження тощо. Крім того, вона здатна убезпечити від розкрадання та знецінення пенсійні заощадження після проведення пенсійної реформи.

Докладніше читайте в матеріалі Сергія Волкова "Фінансові механізми захисту інвестицій в умовах нестачі взаємної довіри" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі