Зарплати в Києві обігнали зарплати в регіонах на 30-50%: ситуація січня

Інфографіка
Поділитися
Зарплати в Києві обігнали зарплати в регіонах на 30-50%: ситуація січня © Хвиля
Найменший розмір щомісячної зарплати - від 10 100 грн, озвучений у 56% пропозицій роботи.

Станом на січень 2022 року найбільші середні зарплати в Україні зафіксовано в Києві, причому розрив з Одеською областю, яка йде на другому місці за рівнем зарплат, складає майже третину. Про це свідчать дані кадрового порталу grc.ua.

Зазначається, що 2021 рік видався неоднозначним з точки зору прибутків представників українського ринку праці. До осені включно заробітні плати зростали, у деяких сферах навіть значно зростали, випереджаючи темпи інфляції.

Проте кінцівка календарного року виявилася полярно протилежною: деякі українці стали заробляти менше. Крім того, загалом, середня номінальна заробітна плата у 2021 році хоча й зросла, проте реальні заробітки українців майже не змінилися, враховуючи рівень інфляції.

Січень нового 2022 року показав стабільність та трохи вирівняв ситуацію. У порівнянні з груднем 2021 року, середній рівень заробітної плати, зазначеної у відкритих вакансіях, трохи збільшився і становить 18 000 грн. Для порівняння - середній рівень заробітної плати за весь минулий рік склав 17 126 грн.

Найчастіше роботодавці зазначають у вакансіях найнижчий рівень заробітної плати. Так, найменший розмір щомісячної компенсації від 10 100 грн, озвучений у 56% пропозицій роботи. Майже чверть вакансій (24%) - із зарплатою від 20 300 грн. Ще 10% роботодавців пропонують зарплату від 30 400 грн. Найвищих зарплат від 40 600 грн та 50 800 грн сумарно 10% (6% та 4% відповідно).

Варто підкреслити, що найвищі зарплати роботодавці не охоче озвучують у вакансіях. Тому можна припустити, що високі зарплати отримують більше, ніж 10% українських фахівців.

Найбільшу зарплату в січні платили в Києві. Цим вже нікого не здивуєш, адже столиця показує найвищий рівень заробітку спеціалістів протягом тривалого часу. Середня щомісячна компенсація в актуальних вакансіях Києва становить 31 000 грн.

Цього місяця на другу сходинку регіонів з найвищою зарплатою піднялася Одеська область з показником 22 200 грн. Високі показники зарплат також у Миколаївській області (19 600 грн), Сумській області (19 000 грн) та Дніпропетровській області (18 700 грн).

Цікаво, що у січні до п’ятірки регіонів з найвищою середньою зарплатою не потрапила Харківська область. Негативну динаміку рівню заробітної плати харківських вакансій аналітики кадрового порталу grc.ua фіксували протягом всього 2021 року. Якщо у квітні 2021 року середня зарплата в актуальних вакансіях складала 32 799 грн, то у листопаді цей показник знизився до 17 100 грн. У січні харківські роботодавці пропонували пошукачам в середньому 18 300 грн.

Перелік регіонів, де роботодавці пропонують найменші зарплати своїм працівникам майже не змінився.

Найнижчий рівень середньої заробітної плати у січні зафіксований у Закарпатті (12 200 грн). Піднялася з традиційного останнього місця рейтингу на передостаннє місце Київська область. Тут роботодавці пропонують лише 12 300 грн. На одній позиції Черкаська та Івано-Франківська області з показником середньої зарплати 12 600 грн. В Тернопільській області в січні в середньому пропонували 12 700 грн. Не набагато більше, а саме в середньому 12 800 грн, своїм співробітникам готові платити роботодавці Чернівецької області.

Рейтинг спеціалістів, яким пропонували в січні найвищі зарплати, виглядає так: перша сходинка за традиційним лідером – сферою ІТ, інтернет та телеком. Початок року показав значне збільшення середнього заробітку ІТ-спеціалістів, у порівнянні з середнім рівнем 2021 року. В січні цим фахівцям в середньому пропонували 60 200 грн. Тоді як середня зарплата минулого року зафіксована на рівні 53 980 грн.

Високі зарплати пропонують також керівникам. Хоча у січні представникам вищого менеджменту роботодавці пропонували дещо менше, ніж в середньому за 2021 рік (41 100 грн в січні – проти середньої зарплати у 2021 році 43 607 грн).

Не залишила третю позицію рейтингу професійних сфер з найвищими зарплатами й галузь консультування. У цих фахівців в січні зарплата навіть дещо збільшилася (32 200 грн в середньому в січні - проти середнього рівня минулого року 26 203 грн).

До п’ятірки професійних сфер з найвищими зарплатами у січні потрапили інсталяція та сервіс, а також спеціалісти юридичної сфери. Їм роботодавці пропонували в середньому 27 800 грн та 25 600 грн відповідно.

Немає причин для радості від пропонованих зарплат у молодих спеціалістів без досвіду роботи та студентів. Їм роботодавці пропонують найменше 11 000 грн.

Низькі зарплати платять також у сфері туризму, у готелях та ресторанах. Середня заробітна плата цих спеціалістів, озвучена в актуальних вакансіях в січні, на рівні 12 400 грн.

Мало також отримує адміністративний персонал (12 700 грн), бухгалтери (13 600 грн) та домашній персонал (13 700 грн).

Як писала ZN.UA, окрема категорія зарплат, яку взагалі варто б було виокремити із загальної статистики - це зарплати на державній службі. Саме вони фактично спотворюють середній рівень зарплат в країні, не відбиваючи реальної ситуації на ринку праці. При цьому, переважна кількість органів влади, з найбільшими зарплатами, розташована саме в Києві. 

На посади повсюди виводяться виключно "свої" люди. І це вже нікого не дивує й не обурює. Втім, як і те, що не розроблено й не впроваджено показників ефективності роботи як держслужбовців на посадах, так і органів влади (KPI’s). Читайте про це в матеріалі члена Громадської ради при НАДС, доктора філософії в галузі управління людськими ресурсами, CEO R&C Kyiv Group LLC Жанни Балабанюк "Держслужба: зарплати зі стелі і премії у 300 відсотків".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі