Зарплати росіян знизяться в 2015 році майже на 10% - ЗМІ

Поділитися
Зарплати росіян знизяться в 2015 році майже на 10% - ЗМІ Підтримку економіці РФ будуть надавати за рахунок ослаблення рубля
Згідно з прогнозом Мінекономіки РФ, ВВП Росії в поточному році скоротиться на 3%.

Міністерство економічного розвитку Росії внесло в уряд скоригований прогноз соціально-економічного розвитку на 2015 рік, пише газета "Коммерсантъ".

При середньорічній ціні нафти за барель і падінні цін на основні експортні товари масштаб бід міністерством бачиться незначним: ВВП скоротиться лише на 3%. Незалежним економістам спад ВВП 2015 року за тією ж ціною на нафту бачиться вдвічі більшим.

У 2015 році при трьохвідсотковий падінні економіки експорт повинен просісти на 32,4%, а імпорт - на 36,1% в річному вираженні. Компенсувати таке сильне зниження цін повинна стагнація фізичних обсягів експорту товарів (-0,1% падіння до 2014 року), завдяки нарощуванню експорту ПЕК (а точніше, газу) на 0,6% при падінні іншого товарного експорту на 0,9%.

Розраховуючи на скорочення фізичного імпорту на 33,9% при середньорічному курсі більше 60 рублів за $ 1, падінні інвестицій на 13,7% (відтік капіталу складе 5 млрд) і реальних зарплат на 9,6%, у Мінекономіки припускають, що внесок чистого експорту на економічне зростання в ВВП 2015 року складе 6,7% проти 1,5% в 2014 році.

"Підтримку економіці будуть надавати істотне нарощування прибутку за рахунок ослаблення рубля і різке падіння імпорту товарів і послуг", - розраховують в міністерстві, вважаючи, що докапіталізація банків державою змусить їх збільшити кредитування реального сектора на 13-15% при інфляції в 12-12,5% і фактично заборонну поточної базової ставки ЦБ. Це ж припущення дозволяє прогнозувати "позитивний зростання" в банківському секторі.

Вже в 2015 році, згідно з оцінками прогнозистів міністерства, після ажіотажного попиту кінця 2014 року домогосподарства скоротять споживання непродовольчих товарів на 10,5%, а для платних послуг - на 5%. У першу чергу громадянам доведеться відмовитися від послуг правового характеру (-8,3%), медицини (-7,8%), культурних заходів (-7,6%) і туризму (-6,7%). При цьому в Мінекономіки всерйоз розраховує, що скорочення реальних доходів і падіння кредитування змусять домогосподарства повернутися до банківських заощаджень, які збільшаться на 8-9%.

Основні параметри прогнозу Мінекономіки за тих же за барель помітно відрізняються від оцінок незалежних економістів, пише газета.

Збільшення банківського кредитування в поточних умовах не очікують ні аналітики, ні самі банкіри, тоді як шанси на швидкий успіх імпортозаміщення оцінюються як нульові. Найбільш важкопередбачуваною залишається зміна уподобань домогосподарств. В умовах, коли бурхливого зростання безробіття не передбачається, припущення про помітне збільшення заощаджень і падіння імпорту можуть не виправдатися.

Читайте також: Путін марно розтратив шанси Росії стати економічно сильною – WSJ

Як писало видання The Washington Post, для російської економіки нічого не зміниться в кращу сторону, поки нафта дешевшає, а санкції залишаються в силі.

Повідомлялося, S&P знизило рейтинг Росії до "сміттєвого" рівня: валютні рейтинги Російської Федерації до "BB+/B" з "BBB-/A-3", прогноз рейтингів - "негативний".

Раніше в січні два інших великих рейтингових агентства Fitch і Moody's знизили кредитний рейтинг Росії до останньої сходинки до категорії, яку інвестори позначають як "інвестиційну" з негативним пронозом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі