Франція вперше за багато років відновить будівництво атомних електростанцій (АЕС), щоб зменшити залежність від імпорту енергоносіїв.
«Вперше за десятиліття ми будуватимемо АЕС. Також ми продовжуватимемо роботу над відновлюваними джерелами енергії», - оголосив президент країни Еммануель Макрон у телезверненні до співітчизників.
Макрон припускає, що такі заходи допоможуть Франції «отримати енергетичну незалежність та забезпечити достатньо електроенергії».
АЕС в Україні
В Україні наразі працюють чотири АЕС: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південно-Українська. У серпні 2021 року Україна заявила про припинення вивезення ядерних відходів до РФ. Це коштувало $200 млн на рік. Тепер небезпечні речовини зберігатимуть у Чорнобильській зоні: у 2017 році тут почали будувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із використанням сучасної технології «сухого зберігання».
У серпні 2020 року в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у своєму блозі назвав добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС «проектом десятиліття». А потім і президент України Володимир Зеленський заявив про доцільність добудови. Чи дійсно цей проект потрібен Україні, читайте у статті Олександри Заїки «Проект десятиліття без хепі-енду».