Запаси газу в підземних сховищах Європи станом на середу, 3 лютого, опустилися нижче 50% від їх повної місткості. Про це свідчать дані порталу Gas Infrastructure Europe, повідомляє Інтерфакс-Україна.
На ранок наступного дня ПСГ Європи були заповнені в середньому на 49,83%. При цьому в Німеччині - на головному ринку Європи - запаси впали до 42,44%, у Франції - до 39,65%. В Україні запаси на рівні 52%. Поточний рівень запасів в ЄС на 2,77 процентних пункту нижче середнього показника за останні п'ять років.
Споживання б'є рекорди через морози цієї зими. До слова, синоптики прогнозують стабільні сильні за європейськими мірками морози: від -5 до -10 градусів Цельсія, а в Східній Європі - по ночах до -15.
Відзначається, що надходження в газотранспортну мережу Європи газу з терміналів СПГ в лютому 2021 падає по відношенню до рівня річної давності на 49%. Весь вільний обсяг скрапленого природного газу перетягує на себе преміальний ринок Північно-Східної Азії, залишаючи європейських покупців тільки з обсягами, гарантованими за довгостроковими контрактами.
Однак вартість палива дещо скоротилася. Середня ціна газу на головному торговельному майданчику Європи - голландської TTF - з початку лютого лягла на "полицю" $225-227 за 1 тис. Куб. м після $257 в середньому за січень.
Нагадаємо, що Кабмін встановив граничну ціну на газ для населення до 31 березня (з 1 лютого тариф знизили приблизно на 30% до 6,99 грн за кубометр), але як це відіб'ється в платіжках за опалення? До чого варто готуватися споживачам? Про це читайте в матеріалі - «Тарифи на опалення: які шанси на зниження цін».