Залучення трудових мігрантів в Україну: якими мають бути програми

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Залучення трудових мігрантів в Україну: якими мають бути програми © delo.ua
  Програми для українців та іноземців мають бути різними.

Якими можуть бути програми залучення трудових мігрантів в Україну, розказав у інтерв’ю журналістці ZN.UA Юлії Самаєвій експерт у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький.

Такі програми, за словами Гайдуцького, можна розділити на дві групи: для українців (включаючи діаспору) і для іноземців. Принципова різниця полягає у фокусі уваги: при роботі з українцями фокус має бути на розробці програм із залучення їх грошей, при роботі з іноземцями – на програмах із залученні їх самих. 

Програми для українців

Більша частина українців виїхала з метою заробити гроші чи стартовий капітал, тому залучити їх нефінансовими інструментами буде вкрай важко: будь-які пропозиції у формі «гелікоптерних грошей» від влади вони просто «проїдять» і знов поїдуть на роботу. Тому всі програми в світі для своїх етнічних мігрантів, які за кордоном, будуються за мотиваційним принципом: наприклад, переказуйте на батьківщину більше грошей – заплатите менше податків, або отримаєте кращу ставку по іпотеці тощо. 

Тобто, влада заохочує фінансово-банківський сектор створювати «програми-магніти» для залучення їх коштів в Україні. Відповідно, коли ще будучи за кордоном, вони в Україні накопичать певну суму грошей і активів, тобто, досягнуть своїх цілей – вони й самі вернуться.

Програми для іноземців

Щодо іноземних мігрантів, то, навпаки, програми мають будуватися з фокусом на самих мігрантів, бо вони ж нічого про Україну не знають. Ви ж своїх грошей не перекажете, наприклад, у Нігерію чи В’єтнам? Бо немає довіри до незнайомої держави. Так само й іноземні мігранти: вони спочатку мають приїхати в Україну і переконатися в її перевагах, а потім уже свої гроші привезуть. Робота з іноземцями має будуватися на сервісному підході всіх регуляторних служб. Влада повинна працювати над тим, щоб іммігрант пройшов усі стадії: спочатку він турист, потім торговець, згодом підприємець і, нарешті, інвестор. Відповідним чином будуються і програми для них.

З актуальними даними щодо міграції з України можна ознайомитися за посиланням.

Інші матеріали Юлії Самаєвої можна прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі