Повернення українців, які добре влаштувалися за кордоном: як держава має це робити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Повернення українців, які добре влаштувалися за кордоном: як держава має це робити © КМДА, Олексій Самсонов
Проблема еміграції особливо загострилася після 24 лютого.

Як заохотити повернутися в Україну максимальну кількість громадян, які вже добре влаштувалися за кордоном, розказав у інтерв’ю журналістці ZN.UA Юлії Самаєвій експерт у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький.

За його словами, центральна влада має працювати за трьома напрямами: з місцевою владою, бізнесом і мігрантами. 

«Давайте не фокусуватись тільки на біженцях, оскільки кожна людина має свій міграційний цикл і плани щодо повернення», - підкреслює експерт.

  • Місцева влада. Центральна влада має запропонувати містам і територіальним громадам фінансові та регуляторні інструменти, які стимулюватимуть їх розробляти і впроваджувати такі програми. Повірте, влада на місцях набагато краще знає ситуацію і своїх мешканців, то ж нехай це буде їх відповідальність. Тим паче, кожна місцева влада зацікавлена в розвитку своєї громади – ще буде конкуренція між громадами на розробку, як ви кажете, ідеальної програми повернення. 
  • Бізнес. Робота має вестись з бізнесом, оскільки бізнес, а не влада, створює робочі місця і платить за них більшість податків. Потрібні мотиваційні програми щодо працевлаштування саме тих, хто готовий повернутись. 
  • Мігранти. Щодо програм із самими мігрантами – вони мають мотивувати до переказу більшої частини їх доходів і формування заощаджень в Україні з подальшим придбанням якихось активів чи розвитку підприємництва. А це – вже шлях й до повернення самих мігрантів. Бо якщо в нього тут немає ні роботи, ні заощаджень, ні якогось активу – то куди і для чого повертатись? 

Крім того, додає Гайдуцький, існують програми, де беруть участь усі учасники. Наприклад, в Мексиці у невеликих містах успішно реалізується соціальна програма «Tres per Uno» (3х1), направлена на відновлення чи будівництво доріг, шкіл, лікарень. До кожного долару від мігранта уряд, штат і муніципалітет також дають по долару. Цю програму періодично розширюють до 4х1 або 5х1. Четвертий долар може дати донор (наприклад, USAID), а п’ятий – наприклад, фінансова установа (в Мексиці регулярно таку підтримку надає Western Union).

З актуальними даними щодо міграції з України можна ознайомитися за посиланням.

Інші матеріали Юлії Самаєвої можна прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі