Законодавче регулювання грального бізнесу принесе бюджету 5 млрд грн щорічно - Данилюк

Поділитися
Законодавче регулювання грального бізнесу принесе бюджету 5 млрд грн щорічно - Данилюк Данилюк, як глава Мінфіну, продовжить боротися за легалізацію та законодавче регулювання грального бізнесу © Міністерство фінансів України
Верховна Рада вже два роки в догоду лобістським групам не може прийняти комплексний закон про гральний бізнес.

Лобістські групи блокують спроби Міністерства фінансів України запустити законодавче регулювання лотерейного ринку. В результаті державний бюджет продовжує втрачати, за оцінками експертів, до 5 млрд грн щорічно, заявив глава відомства Олександр Данилюк, повідомляє прес-служба міністерства.

Він зазначив, що зараз в країні йде активна протидія будь-яким спробам впорядкувати ринок грального бізнесу. Тим не менш, Мінфін продовжує наполягати на необхідності прийняття комплексного закону.

"Відповідний законопроект вже два роки у Верховній Раді, але досі не розглянуто ...Лобістські групи не дають розглянути в парламенті комплексний урядовий законопроект. Тому що вигідно заробляти мільярди і майже нічого з цього не платити в бюджет. Ігрові контори на кожному кроці - їх більше, ніж аптек. Ми принципово вимагаємо регулювання цієї діяльності, адже азартні ігри мають негативний соціальний ефект. Тому так важливо цей ринок впорядкувати і зробити цивілізованим. Крім того, це мільярди податкових надходжень, які держава втрачає щорічно", - уточнив він.

Данилюк також заявив, що Мінфін продовжить боротися за легалізацію та законодавче регулювання грального бізнесу всіма доступними способами.

Раніше Президент інвестиційної груп DCH, бізнесмен Олександр Ярославський закликав президента України Петра Порошенка детінізувати гральний бізнес.

Опитування соціологічної групи "Рейтинг", який проводився проводився 17-27 березня 2017 року, показав, що про заборону грального бізнесу в Україні знають 87% українців не знають – 13%. Підтримують цю заборону 73%, не підтримують 22% опитаних. Лише 17% вважають, що заборона виявився успішним, натомість 71% кажуть, що він був швидше або повністю неуспішний. 79% респондентів вважають, що заборона сприяв переходу цього виду діяльності у тіньовий сектор економіки, 13% так не вважають; 57% вважають, що він привів до зменшення надходжень у державний і місцевий бюджети (27% так не вважають). 43% стверджують, що заборона грального бізнесу призвела до зменшення кількості робочих місць, одночасно майже стільки ж мають протилежну думку.

Гральний бізнес заборонений в Україні з літа 2009 року. У грудні 2014 року міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що держбюджет може отримати додаткові 2 млрд грн податків на гральний бізнес, який необхідно вивести "з тіні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі