Закон про зміни в Митний кодекс для узгодження з законом про ринок газу набув чинності 3 березня. Напередодні цей документ, що узаконює віртуальний реверс газу (реєстр. №3074) був опублікований в офіційній пресі і набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.
Завдяки легалізації операцій заміщення природного газу (backhaul) вітчизняним газотранспортникам не доведеться разом з "Нафтогазом" ламати голову, як юридично оформити переміщення і заміщення транспортованого газу.
Прийняття закону раніше вітала НАК "Нафтогаз України", яка останні роки закликає газові компанії країн Центральної та Східної Європи працювати в такому режимі і вже домовилася про це з угорським оператором FGSZ.
"Ми зможемо теоретично зараховувати один газ за рахунок реверсного газу. Ми будемо отримувати реверсний газ без фізичного переміщення газу", - пояснив народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенко" Віктор Пинзеник.
Згідно з прийнятим законом, стаття 232 Митного кодексу України доповнена частиною другою наступного змісту: "Митний контроль та митне оформлення обсягів природного газу операції заміщення природного газу (бэкхол) здійснюється згідно із заявленим митним режимом... а також актом приймання-передачі природного газу між перевізниками-операторами газотранспортних систем України і суміжної іноземної держави (окремо по кожному пункту приймання-передачі газу) та/або перевізником-оператором газотранспортної системи України та оператором газосховища, містить інформацію про обсяги природного газу операції бэкхол".
"Припустимо, ви купили газ на східному кордоні (хоча давненько цього не було) і хочете поставити його в Кременчук або Львів. Так навіщо ганяти його по трубопроводах! Завжди - при розумній диспетчеризації газотранспортної системи - вигідніше і простіше зробити це з допомогою операції заміщення газу. В газотранспортній системі завжди є газ. Тепер, крім, зрозуміло, всіх договорів і митних процедур, досить буде вказати адресата і заміщення обсяг. А не ганяти по колу сто сотень документів про його наявність і приналежності", - пояснювало раніше DT.UA.
Нагадаємо, сьогодні Україна імпортує газ "фізичним" реверсом з Європи. З початку року в Україну таким чином надійшло 2,1 млрд куб. м газу. У "Нафтогазі" в черговий раз заявили, що Україна поки не планує купувати газ у Росії найближчим часом.