Захист енергооб'єктів в Україні: чи виправдані витрати та як вирішується проблема

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Захист енергооб'єктів має стати пріоритетом.

Звіт Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури свідчить, що, за останніми даними, першим рівнем захисту (від уламків) забезпечено 103 об'єкти у 21 області, зокрема об'єкти генерації та розподільчих мереж. Найгірша ситуація з другим рівнем захисту (від дронів), який є у 22 підстанцій у 14 областях. І це при тому, що тільки великої енергетики прикриття потребують близько 300 об'єктів. До цього числа входять електростанції та підстанції як «Укренерго», так і обленерго. Такими даними ділиться Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA , у своїй статті "Удари по енергосистемі продовжаться. Ми до них готуємось?"

Автор зазначив, що важливість ефекту захисту оцінили під час першого удару по дев'яти підстанціях, де Нацагентство забезпечило другий рівень захисту: «Фортифікаційні споруди на всіх об'єктах витримали прямі та непрямі удари, забезпечивши повний захист автотрансформаторів та електричного обладнання…». Тобто на деяких підстанціях є пошкодження самих захисних конструкцій внаслідок прямих ударів, але при цьому обладнання залишилося цілим. І це найголовніше.

Йдеться про габіони та мішки з піском проти осколків. Потрібно заплатили за це два мільярди гривень. Пісок у нас явно недешевий, напевно, золотоносний… Будуються і бетонні укриття від дронів. Піску там поменше, бетону побільше, прайс у п'ять разів вищий. А ось із укриттями від ракет Агентство має явні проблеми. Ціна три мільярди за штуку бентежить донорів. Як результат, поки що проводяться презентації проектів і чиновники обіцяють закрити питання ближче до кінця року. Можливо, тільки якщо знайдуть спонсорів.

Та й корупціонери чекають свого. Спроби тирити гроші продовжуються — вартість спорудження аналогічних укриттів у «Укренерго» та згаданого Агентства дуже різниться. «Укренерго» будує швидше, якісніше та дешевше. У результаті має безліч претензій від серйозних людей, яким їхній «поганий» приклад заважає правильно «освоювати» гроші.

З іншими статтями Ігоря Маскалевича, кореспондента   DT.UA, можна   ознайомиться за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі