Загальний дефіцит державних фінансів у 2013 році може виявитися вдвічі більшим, ніж заплановано Кабміном

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Загальний дефіцит державних фінансів у 2013 році може виявитися вдвічі більшим, ніж заплановано Кабміном © Андрій Товстиженко, DT.UA
Якість макроекономічних прогнозів уряду залишає бажати кращого - проблема їхньої невідповідності реаліям повторюється з року в рік.

За підсумками року загальний дефіцит державних фінансів (з урахуванням дефіциту "Нафтогазу" і Пенсійного фонду) може досягти 5,5-6% при запланованих 3,5%. Таку думку озвучив старший радник "Альфа-Банку" Роман Шпек.

"Банк щодня купує і продає ризики. Якщо ми розуміємо, що дефіцит бюджету буде таким значним, то закладаємо відповідну маржу", - пояснив високу вартість позик на ринку фінансист.

Шпек підкреслив необхідність підвищення якості макроекономічних прогнозів уряду, звернувши увагу на те, що відповідна проблема з року в рік повторюється. Так, у 2011-2012 роках в Україні до грудня був дефіцит близько 1,7%, а за підсумками року виходило 4-5%.

"Якщо така неясність, то навіть при надлишку ліквідності кредитні ресурси йдуть у короткі і високоприбуткові продукти споживчого кредитування та у державні цінні папери (а не в реальний сектор, - ред.). Тому що нам важко оцінити ризики на рік, на два, на три роки. Є загальновизнані макроекономічні категорії, які ми не можемо ігнорувати. Якщо я закрив очі і вас не бачу, то це не значить, що вас тут немає", - зазначив представник "Альфа-банку" (Україна).

Але і при таких умовах, зазначив Шпек, фінустанова, яку він представляє, має намір протягом трьох років збільшити кредитний портфель в корпоративному секторі більш ніж на 70%.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, за підсумками січня-травня дефіцит держбюджету збільшився у 5 разів - до 18,48 млрд грн.

На думку експертів, враховуючи поточну економічну ситуацію, держбюджет треба переглянути, зокрема, зменшувати його дохідну частину. Виконавчий директор "CASE Україна" Дмитро Боярчук вважає, принаймні, на 10 млрд грн.

При цьому фахівці відзначають, що уряд не може розраховувати на посилення фіскального тиску на легальний бізнес. "Вичавлювати "соки" з бізнесу просто вже нікуди. Це зашкодить не тільки платникам податків, але і самому бюджету в недалекій перспективі", - зазначала голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоза. !zn

Читайте також:

Азаров залишається оптимістом: розраховує виправити ситуацію і таки досягти зростання економіки у 2013 році

Ціна провалених урядом реформ - 460 мільйонів доларів на рік

Експерти: Валютна політика України - така сама, як у Гондурасу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі