На думку опитаних ZN.UA експертів, уряд не хоче виконувати взяті на себе перед Міжнародним валютним фондом зобов'язання через загрози розпуску ради і нової парламентської кампанії. Сьогодні в країні вже почав розвертатися проект "Янукович-2015", і пов'язана з ним політична турбулентність не дозволяє уряду скорочувати бюджетний дефіцит, підвищувати тарифи і погоджуватися на плаваючий обмінний курс.
За ймовірного розпуск парламенту і спроби перевести його в двопалатну форму з наступними виборами непопулярні реформи заберуть очки в партії влади. Тому й доводиться уряду Азарова-Арбузова активно залучати гроші на зовнішніх ринках для рефінансування старих боргів за ставками, істотно вищими, ніж пропонує МВФ: при вартості кредитів фонду на рівні 3% річних Мінфін виходить на зовнішні ринки з бондами під 7,25% річних.
На сьогоднішній день обсяг свіжих бондових позик уряду становить вже 4,7 млрд дол. - це майже 2/3 потреб Мінфіну у валюті (без урахування у цьому показнику боргів Нацбанку перед МВФ). Загальний же обсяг зовнішніх боргів, які потрібно погасити уряду в цьому році, становить приблизно 11 млрд дол. Позичати які також доведеться у зовнішніх інвесторів, які продовжують полювати за високими процентними ставками.
Таким чином, тільки процентна ціна небажання проводити реформи становить 4,25%, що при сумі боргів в 11 млрд еквівалентно виплатам у 460 млн дол. на рік.
Докладніше про перипетії переговорів між Україною і МВФ читайте в матеріалі Олександра Дубинського "Україна і МВФ: мильна опера без розвитку сюжету". !zn
Читайте також:
Україна і МВФ: "мильна опера" без розвитку сюжету
Регіонали звинуватили опозицію у спробі розвалити економіку
Янукович розкритикував Кабмін за невиконання чиновниками законів у сфері реформ
Раді не вистачило шести голосів для скасування пенсійної реформи