51% українців стверджують, що впродовж останнього півріччя економічне становище в їх сім'ях погіршувалося, і лише 6% громадян заявили про видиме покращення. Про це свідчать результати дослідження Соціологічної групи "Рейтинг".
З усіх опитаних 42% респондентів наголосили, що не відчули ніяких змін у сімейних фінансах.
Варто також зазначити, що 61% респондентів, які повідомили про економічне погіршення, стверджують, що особливе загострення було відчутно впродовж останнього місяця. З них також 35% сказали, що не відчули змін, і лише 3% говорили про поліпшення. Найбільш песимістичні настрої спостерігаються у людей похилого віку та у бідних.
Крім цього, 68% українців вважають, що далі ситуація буде тільки погіршуватися. Лише 9% налаштовані оптимістично, тому прогнозують покращення, і 13% респондентів не пророкують ніяких змін.
Також стало відомо, що серед тих, хто мав роботу до запровадження карантину, 40% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 23% – працюють дистанційно, 11% – пішли у відпустку, 18% – перебувають у відпустці за власним бажанням і 8% – втратили роботу. Цікавий факт, що відносна більшість (37%) заявили, що у випадку втрати джерела доходів, швидше за все шукатимуть роботи чи підробіток, 15% намагатимуться позичити в близьких та рідних, 10% зазначили, що вийдуть на акції протесту, чи бунти, 4% – готові взяти позику фінансових установах.
Нагадаємо, що більшості українців, а саме 57%, не вистачить коштів на весь час карантину.
6,9% українців сказали, що їхніх заощаджень вистачить на кілька днів або менше, 12,1% - на один тиждень, 16,8% - на два тижні, 5,7% - на три тижні, 15,5% - на чотири тижні, 16,3% - на один-два місяці, 5,5% - на 3−4 місяці, 2% - на півроку, 4,3% - більш ніж на півроку.
Відомо, що найбільш негативно свої шанси на цей карантин оцінюють жителі Сходу.