За надбудову поверхів в будівлях встановлять кримінальну відповідальність

Поділитися
За надбудову поверхів в будівлях встановлять кримінальну відповідальність Найвідоміше останніми роками будівництво з порушеннями - "Монстр на Подолі"
Лібералізацію прав забудовників планують урівноважити криміналізацію та посиленням адміністративної відповідальності за порушення.

За надбудову поверхів, які не були задекларовані перед початком будівельних робіт, встановлять кримінальну відповідальність. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов в інтервʼю виданню "НВ Бізнес".

"За будівництво “нахалбудів” буде введена кримінальна відповідальність", - зазначив міністр.

За його словами, один із ключових законопроєктів реформи містобудування запроваджує посилену відповідальність для генпідрядника, архітектора та інженера проєкту. Відтак за надбудову ще декількох поверхів, які не були задекларовані перед початком будівельних робіт, забудовники та інші відповідні учасники цього процесу можуть понести кримінальну відповідальність.

"В основі реформи містобудування та контролю лежать дві фундаментальні речі. Це, в певному сенсі, — лібералізація прав девелоперів. Вона дозволить стимулювати будівництво та розвиток цивілізованого бізнесу. На іншій чаші терезів — криміналізація та посилення адміністративної відповідальності за порушення. Немає іншої історичної пам’яті, якщо не буде покарання. Тож тут ми займатимемо дуже жорстку позицію", — підкреслив Чернишов.

Нагадаємо, більшість своєї професійної кар'єри нинішній міністр працював у бізнесі — заснував інвестиційно-девелоперську компанію Eastgate Development, інвестиційну компанію VI2 Partners, організацію з залучення інвестицій KyivVision Foundation. 2019-го Чернишов проміняв бізнес на крісло чиновника й очолив Київську обласну держадміністрацію. А з березня 2020-го він — міністром розвитку громад і територій. Коло питань, за які відповідає Чернишов, досить широке — від будівельної галузі та житлово-комунального господарства до енергоефективності та реінтеграції окупованих територій.

Найвідоміший останніми роками приклад будівництва з порушеннями — це "монстр на Подолі", який спотворив історичну місцину Києва.

Про те, чому українські міста забудовуються хаотично і неякісно, забезпечуючи надприбутки забудовникам і маржу корумпованим чиновникам, читайте в інтерв’ю міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова "Потрібна система, коли забудовник не продасть квартиру без гарантій".

Перші висотки в центрі Києва зводили з побоюванням. Так у спеку заходять у холодну воду. Громадськість пошуміла, покричала, навіть тодішній президент посварив пальчиком, мовляв, змусимо знести верхні поверхи "монстра на Грушевського", щоб не спотворювали знаменитих схилів, і таке інше. Але минулося й забулося. А на сьогодні "зацікавлені особи" взялися до розподілу останнього ресурсу Києва - його історичної забудови. Читайте про це в матеріалі Валерія Грузіна - "Совість на сваях".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі