З 24 лютого Державна служба фінансового моніторингу України (підрозділ фінансової розвідки, - ред.) отримав понад сотню тисяч повідомлень про сумнівні фінансові операції, у тому числі, які можуть бути пов'язані із підривною діяльністю Росії в нашій державі. Відповідна інформація Держфінмоніторингу є у розпорядженні редакції.
Так, з 24 лютого по 21 квітня 2022 року від суб’єктів первинного фінансового моніторингу Держфінмоніторингом було отримано 108 280 повідомлень про фінансові операції, що підлягають перевірці. З них, зокрема:
- 3653 повідомлення про підозрілі фінансові операції (діяльність);
- 104 387 повідомлення про порогові операції;
- 7 повідомлень про порогові та підозрілі операції.
Так, наприклад, виявлено схеми можливого фінансування діяльності проросійських структур та терористичних організацій. Станом на 21 квітня зупинено кошти в еквіваленті близько 725,5 млн. гривень.
За період воєнної агресії РФ проти України Держфінмоніторингом до правоохоронних органів вже направлено 27 узагальнених матеріалів про фінансові операції, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та із вчиненням кримінальних правопорушень - на 1,215 млрд. гривень.
Крім того, Держфінмоніторинг наразі вивчає 27 371 повідомлень про фінансові операції по перерахуванню коштів за кордон.
Нагадаємо, Держфінмоніторинг виявив ознаки, що Росія використовує криптовалюту для обходу санкцій. Спільно із командою Мінцифри, а також з ключовими криптоекспертами України проведено роботу щодо ідентифікації переліку російських криптообмінників, що пов'язані з підсанкційними банками (Сбербанк, ВТБ-банк та інші), з метою повного блокування їх хостингу.