З Нового року Держгеокадастр почне працювати як сервісний центр – голова відомства

Поділитися
З Нового року Держгеокадастр почне працювати як сервісний центр – голова відомства © agroportal.ua
Держгеокадаст скоротить штат працівників з 10 тисяч до 4 тисяч.

Голова Держгеокадастру Роман Лешенко пообіцяв, що з 2021 року підпорядковане йому відомство почне працювати як сервісний центр. Про це він розповів у інтерв’ю виданню Укрінформ.     

«З Нового року. Я серйозно. З 10 тисяч штатних працівників залишиться 4000. З прийняттям законопроєктів 2194 та 2195 ми позбудемося права розпорядження, буде ліквідована експертиза земельних ділянок (по суті, корупційна схема), торги будуть проводитися в електронному вигляді. Проведемо дерегуляцію землеустрою, скасуємо сотні дозволів, довідок тощо. В Держгеокадастрі – сервісній компанії – залишиться команда айтішників, землевпорядників для наповнення земельного кадастру і топографо-геодезичної діяльності. Штат оптимізуємо, бо всі розпорядження передаємо на місця і вони вже не потрібні у новій системі без відповідних повноважень. З січня до Держгеокадастру не треба буде фізично ходити взагалі. Взяти витяги можна буде через програму «Дія» або на сайті, консультуватися – через колл-центр. Станемо рядовим робочим органом державної влади, з вузькою спеціалізацією", - сказав він.

"В структурі сьогодні 24 юридичні особи, в уряді  вже на погодженні лежить документація про скорочення до однієї – власне юрособи, Держгеокадастру. Тож у процесі реорганізації в стислі терміни все реалізуємо. І не треба 20 років на такі речі, була б лише політична воля», - додав він.

Держгеокадастр відповідно до офіційних даних є розпорядником більш ніж 10,4 млн га державних земель сільськогосподарського призначення. Однак інвентаризація виявила, що у держави є всього близько 3 млн землі. На думку голови Держгеокадастру, доцільно залишити землі у власності держави та надавати в оренду через прозорі аукціони.

Президент Володимир Зеленський 16 жовтня підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної в комунальну власність.

28 квітня президент  Володимир Зеленський підписав закон про обіг сільськогосподарських земель. Відповідно до закону, з 1 липня 2021 роки українці зможуть купувати землю сільськогосподарського призначення. Одна людина може купити в цілому не більше 100 гектар землі. Юридичні особи, власниками яких є громадяни України, зможуть купувати землю з 1 січня 2024 року. Юрособи зможуть сконцентрувати в своїй власності не більше 10 тисяч гектар. Іноземці зможуть купувати землю тільки в тому випадку, якщо відповідне рішення громадяни візьмуть на всеукраїнському референдумі. Відзначимо, що поки закону про референдуми в Україні немає.

Верховна Рада прийняла закон у другому читанні 31 березня. Парламентарії намагалися скасувати рішення парламенту, зареєструвавши для цього 13 постанов, але   жодне не змогли підтримати. Найбільше постанов внесли до Верховної Ради депутати з фракції "Батьківщина".

Однак потім Конституційний суд отримав подання щодо закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення". Під текстом подання стоять 54 підписи, хоча в повідомленні відділу комунікацій йдеться про 53 звернулися. Останнім розписався депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі