Нехай землі залишаються у держави й використовуються через прозорі аукціони – голова Держгеокадастру

Поділитися
Нехай землі залишаються у держави й використовуються через прозорі аукціони – голова Держгеокадастру © РБК-Україна
За словами Романа Лещенка, в усьому світі наразі тенденція до викупу приватних земель державою.

Держгеокадастр відповідно до офіційних даних є розпорядником більш ніж 10,4 млн га державних земель сільськогосподарського призначення. Однак інвентаризація виявила, що у держави є всього близько 3 млн землі. На думку голови Держгеокадастру, доцільно залишити землі у власності держави та надавати в оренду через прозорі аукціони. Про це він розповів у інтерв’ю виданню Укрінформ.     

«Все роздати по 2 га, і землю в комунальній власності теж – великого розуму для цього не треба. Але в усьому світі (в США теж) – наразі тенденція до викупу приватних земель, держави намагаються зібрати землі й здавати їх в оренду через аукціони. Це нормальна цивілізована світова практика, необхідна з точки зору продовольчої безпеки, наукової діяльності. Глобальні зміни клімату, проблема народонаселення, забезпечення водними ресурсами говорять про те, що країна, яка має у володінні землю, може забезпечити свою національну безпеку, а якщо ні – опиняється поза глобальними процесами і не здатна захистити інтереси великих груп населення», - сказав він.

Безоплатна приватизація продемонструвала свої можливості за 20 років.

«Дуже важко робити прогнози. Часто політичне домінує над раціональним. Як на мене – рахунок на табло, безоплатна приватизація вже показала себе за 20 років. Якщо концепція, національна ідеологія у нас така, щоб усю державну землю роздати в приватні руки, то приватизацію треба продовжувати, і те, що ще лишилося в Держгеокадастрі – 750 000 га – теж роздати по 2 га (мова про приватизацію земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм, передбачених статтею 121 Земельного кодексу України – та проєкту закону про приватизацію державних сільгосппідприємств (пройшов перше читання) - ред.)», - додав він.

Нагадаємо 16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної в комунальну власність.

28 квітня президент  Володимир Зеленський підписав закон про обіг сільськогосподарських земель. Відповідно до закону, з 1 липня 2021 роки українці зможуть купувати землю сільськогосподарського призначення. Одна людина може купити в цілому не більше 100 гектар землі. Юридичні особи, власниками яких є громадяни України, зможуть купувати землю з 1 січня 2024 року. Юрособи зможуть сконцентрувати в своїй власності не більше 10 тисяч гектар. Іноземці зможуть купувати землю тільки в тому випадку, якщо відповідне рішення громадяни візьмуть на всеукраїнському референдумі. Відзначимо, що поки закону про референдуми в Україні немає.

Верховна Рада прийняла закон у другому читанні 31 березня. Парламентарії намагалися скасувати рішення парламенту, зареєструвавши для цього 13 постанов, але   жодне не змогли підтримати. Найбільше постанов внесли до Верховної Ради депутати з фракції "Батьківщина".

Однак потім Конституційний суд отримав подання щодо закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення". Під текстом подання стоять 54 підписи, хоча в повідомленні відділу комунікацій йдеться про 53 звернулися. Останнім розписався депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі