Усі кошти російського Газпрому, які перебували на території України, вже стягнуто до державного бюджету, заявив міністр юстиції України Павло Петренко журналістам у вівторок, передає "Укрінформ".
"Можу сказати, що Міністерство юстиції стягне з Газпрому ще так само 6 млрд доларів за рішенням українського суду щодо штрафу на користь бюджету за ініціативою Антимонопольного комітету. Ми вже стягнули частину коштів - усе, що було у Газпрому на території України, було описано, заарештовано і стягнуто до державного бюджету. Це понад 100 млн грн, які вже потрапили в український бюджет", - зазначив Петренко.
Він зауважив, що Міністерство юстиції буде співпрацювати з колегами по інших рішеннях для того, щоб змусити Росію виплатити до копійки всі борги, які є на сьогоднішній день.
Як уточнив міністр, мова йде про суму у 8,5 млрд грн.
"Є відповідне доручення прем'єр-міністра Гройсмана, і у нас є хороші перспективи і хороші напрацювання по виконанню цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими Україна має відповідні договори", - повідомив міністр юстиції.
Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, який 28 лютого зобов'язав Газпром доплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, Петренко зауважив, що зараз "Нафтогаз України" проводить відповідні заходи щодо запуску процесу стягнення цих коштів.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман раніше озвучував загальну суму боргу російського газового монополіста перед Україною; за його словами, "Газпром" винен Україні відповідно до різних судових вироків в загальній сумі 8,5 млрд доларів.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсацію на суму $ 4,63 млрд за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу".
У відповідь "Газпром" заявив про розірвання контрактів з Україною і повернув "Нафтогазу" аванс за березень.
Детальніше про протистояння двох енергетичних гігантів читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".