Автор вказує, що реформування фіскальної системи, націлене на деофшоризацію та детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України.
"За різними оцінками, починаючи з 1991 р. з України до офшорів виведено капітал на суму 148 млрд дол. Не всі ці багатства виводилися з країни корупційною клептократичною владою. Бізнес використовує офшори для легального зниження податкового навантаження, зменшення ризиків (наприклад, таких, як втрата коштів у збанкрутілих банках, рейдерські захвати), спрощення судового захисту своїх інтересів (наприклад, від необґрунтованих вимог податківців)", - йдеться в статті.
Автор вказує, що створення в Україні сприятливих фіскальних умов буде сприяти поверненню в країну капіталів у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів.
"Навіть зараз кошти з офшорів відіграють важливу роль у промислових інвестиціях. Зокрема, частка Кіпру прямих іноземних інвестицій, накопичених в промисловості України, становила 19,3%, або 2,6 млрд дол. (на 1 жовтня 2016 р.), Нідерландів - 12,8%, або 1,7 млрд дол. Кошти з офшорів надходять в економіку також у формі боргового фінансування", - підкреслює Шовкун.
Економіст також зазначає, що зараз у тіньовому секторі економіки обертаються кошти, що становлять приблизно 35-40% обсягу офіційного ВВП.
"Залучити до розвитку економіки країни капітали з тіньового обігу офшорів дозволило б давно очікуване впровадження податкових і митних інвестиційних стимулів для нових промислових виробництв з допомогою механізму індустріальних парків", - підсумовує автор.
Раніше DT.UA писало, що в офшорах осіло 1,5–2 річних ВВП України (від 117 млрд дол. до 167 млрд. доларів), а щорічні офшорні втрати України сягають 11-12 млрд доларів.
Детальніше про масштаби виведення капіталу з України та рівень тінізації української економіки читайте в статті Інни Шовкун "Промислове відродження України: ціна питання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".