Юрособам можуть дозволити купувати до 1 тисячі га землі – Мінагрополітики

Поділитися
Юрособам можуть дозволити купувати до 1 тисячі га землі – Мінагрополітики Спочатку продаж землі юрособам не планувався
На старт реформи ціна за гектар буде відштовхуватися від розцінок "чорного ринку" - $ 1 тисячі до $ 2 тисяч

Міністерство аграрної політики та продовольства України допускає внесення змін в проект закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" норми про надання юридичним особам права покупки до 1 тисячі гектарів землі. Про це заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

"Зараз обговорюється можливість надання права купівлі сільськогосподарської землі юридичним особам. Але це буде не більше 1 тис. га "в одні руки" і до потенційного покупця будуть висуватися досить жорсткі кваліфікаційні вимоги", - сказав він.

Він зазначив, що раніше передбачався при запровадженні земельного ринку продаж землі тільки фізичним особам-громадянам України в розмірі не більше 200 га "в одні руки".

"Спочатку продаж землі юрособам не планувалася. Ця норма з'явилася в ході широких дискусій з аграрними асоціаціями", - уточнив Мартинюк.

За його словами, купувати землю матимуть право підприємства, які вели сільськогосподарську діяльність, мінімум, останні три роки. Крім того, серед їх засновників не повинно бути нерезидентів України.

Мартинюк також зазначив, що згідно з соціологічними дослідженнями, в перший рік роботи земельного ринку активно викуповувати землю будуть ті орендарі, які обробляють до 1 тис. га.

"Це буде найактивніша верства покупців", - вважає він.

Що стосується продавців, то, на думку першого заступника міністра аграрної політики і продовольства, ними будуть переважно ті люди, які успадкували свої ділянки і не живуть в сільській місцевості.

Що стосується вартості землі, то Мартинюк вважає, що на старті ціна за гектар буде відштовхуватися від розцінок "чорного ринку", а це від $ 1 тис. до $ 2 тис.

"При цьому досвід країн Східної Європи показує, що ціна буде мати постійну тенденцію до зростання – не надто суттєву в перший рік, але таку, що посилюється", - зазначив він.

Мартинюк також повідомив, що Міністерство агрополітики і продовольства практично завершило роботу над законопроектом про обіг сільгоспземель і, можливо, вже у вересні документ буде внесений на розгляд Верховної Ради.

Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію.

При цьому земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Хоча прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що має намір обговорити з МВФ виключення пункту про земельну реформу з нинішньої програми співпраці з фондом.

За даними Мінагрополітики економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд доларів з-за мораторію на купівлю-продаж земель сільгосппризначення.

Детальніше про проблемні аспекти реалізації земельної реформи в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Аграрне бездоріжжя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі