Відповідно до затвердженої Кабінетом міністрів Бюджетної резолюції, в 2019 році планується виділити на проведення земельної реформи 132 млн грн, в 2020 році – 297 млн грн.
Виділені кошти будуть спрямовані на проведення загальнонаціональної оцінки земель, переведення матеріалів державного фонду документації із землеустрою в електронний вигляд, підготовку до продажу земель сільгосппризначення, адміністрування Державного земельного кадастру.
Як повідомлялося, 4 квітня Міжнародний валютний фонд оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу реформ. Створення в Україні прозорого ринку землі в МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки.
Наприкінці квітня постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив, що ринок землі в Україні повинен запрацювати до початку 2018 року.
За даними Міністерства аграрної політики і продовольства економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд доларів через мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення.
Детальніше про проблемні аспекти реалізації земельної реформи в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Аграрне бездоріжжя" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".