Євросоюз вивчає можливість зберігання газу в українських ПСГ

Поділитися
Євросоюз вивчає можливість зберігання газу в українських ПСГ © ИТАР-ТАСС
Єврокомісія розглядає потенціал зберігання газу в українських підземних сховищах як можливість підвищити безпеку постачань.

Європейська Комісія розглядає можливість зберігання природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) з метою гарантування більшої безпеки постачань і очікування більш вигідних умов.

Про це заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер на прес-конференції у Брюсселі у понеділок, 14 жовтня.

"Україна є не тільки транзитною країною для транспортування газу з Росії, але вона має і потенціал для зберігання газу. Україна - країна з найбільшими можливостями для зберігання газу. Ми розглядаємо (можливості зберігання - ред.) у 35 млрд куб. м газу, можливо, до 60-ти", - сказав він.

Як відомо, на сьогодні Україна має 13 ПСГ загальною активною ємністю понад 31 млрд куб. м. При цьому Україна вже заявила про плани збільшити потужність сховищ до 50-60 млрд куб. м, зокрема, з метою створення хаба на своїй території. Використання ПСГ дозволяє у літні періоди створювати запаси газу для пікових ситуацій у зимовий період, коли споживання газу різко збільшується.

Як зазначив Оттінгер, цей потенціал зберігання газу буде гарантувати більшу безпеку постачань і очікування більш вигідних умов. "Це - дуже важливий розвиток", - зазначив він.

Окрім того, єврокомісар нагадав і про реверсні постачання газу до України з ЄС. "Газ з Німеччини постачається до України, або газ з Угорщини, Румунії, Словаччини. Це - важливість України як країни-партнера, і це взаємовигідна ситуація", - додав Оттінгер.

Раніше повідомлялося, що в даний час Україна веде переговори з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною та іншими європейськими країнами щодо використання ними українських ПСГ.

Як відомо, Україна розглядає можливість облаштувати східно-європейський газовий хаб на базі своїх ПСГ. Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна після модернізації газотранспортної системи може запропонувати свої ПСГ як основу для нового біржового ринку газу. За його словами, сховища можуть працювати за принципом газової біржі, ставши "своєрідним спотовим ринком на сході Європи". !zn

Читайте також:

Східноєвропейський хаб: програма дій

Україна в листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території

Європа очікує, що питання постачань газу в Україну через Словаччину вирішиться до кінця року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі