3
Про це повідомили у Брюсселі єврокомісар з юстиції, фундаментальних прав та громадянства Вівіан Редінг і з оподаткування, митного союзу, статистики та аудиту Альгірдас Шемета.
У прокуратури ще багато роботи - за словами єврокомісарів, на рік у середньому заводиться до 2,5 тисячі кримінальних справ, пов'язаних із бюджетними грошима Євросоюзу.
"Після створення цієї структури, можна розраховувати, що розслідування цих справ буде здійснюватися набагато успішніше, ніж це відбувається сьогодні", - зазначив Шемета.
Зараз розслідуваннями злочинів, пов'язаних із "гаманцем Брюсселя", займаються національні прокуратури держав ЄС за місцем проживання обвинувачених. В Єврокомісії вже є власна слідча структура - Агентство з аудиту і боротьби з порушеннями (OLAF), яка займається лише збором доказів, передаючи зібрані звинувачення у національні прокуратури для подальшої передачі у національні суди країн ЄС.
Передбачається, що до складу європейської прокуратури буде входити прокурор і чотири його заступники, які будуть працювати у головному офісі, імовірно у Брюсселі. Роботу на місцях - у кожній з 28 країн ЄС - будуть виконувати так звані "прокурори-делегати", які будуть призначатися з числа працівників національної прокуратури. Слухання справ буде здійснюватися у національних судах.
Таким чином, у Євросоюзу з'явиться чиновник, особисто відповідальний за розслідування кожного факту зловживань грошима співтовариства.
"Бюджет ЄС без сумніву буде цілішим після створення Європейського офісу громадського прокурора", - резюмував свою презентацію Шемета.
Тема адекватного захисту загальноєвропейських грошей від розкрадання стала особливо актуальною в умовах кризи євро, коли країни співтовариства докладають максимум зусиль для скорочення своїх внесків до бюджету ЄС, обсяг якого становить близько 140 мільярдів євро на рік, що перевищує ВВП низки невеликих держав Євросоюзу і зони євро.
Тепер проект повинен отримати схвалення з боку Європарламенту та Ради Європейського Союзу. !zn
Читайте також:
Єврокомісія звинуватила 13 найбільших банків у змові
Євросоюз витратив на порятунок банків майже 4,6 трильйона
ЄС дозволив рятувати банки за рахунок "стрижки" великих вкладів