ЄС дозволив рятувати банки за рахунок "стрижки" великих вкладів

Поділитися
ЄС дозволив рятувати банки за рахунок "Кіпрський сценарій" порятунку банків вирішили узаконити для всієї єврозони © proficinema.ru
Міністри фінансів ЄС схвалили нові правила порятунку проблемних банків. Наслідки банкрутств з акціонерами доведеться розділити великим вкладникам.

Країни-члени Євросоюзу затвердили нові правила реорганізації та ліквідації проблемних банків. Рятувати банки передбачається за рахунок, у першу чергу, кредиторів і великих вкладників, а не платників податків.

Уклали угоду міністри фінансів 27 країн-членів ЄС за підсумками семигодинних переговорів, що завершилися вночі 27 червня. У травні відповідний проект порятунку банків за сценарієм, раніше реалізованим на Кіпрі, вже схвалив економічний комітет Європарламенту.

Затверджений план передбачає, що акціонери, власники облігацій повинні нести втрати нарівні з кредиторами і власниками вкладів об'ємом понад 100 тисяч євро. Депозити, чия величина менша за цю порогову суму, не будуть використовуватися в операціях з "порятунку" банків.

Платники податків, за новими правилами, будуть брати участь у фінансуванні потреб проблемних банків тільки за крайньої необхідності. Національні влади можу втрутитися для захисту інвесторів у випадку, якщо обсяг коштів, які надійшли від вкладників, перевищить 8% від загальних зобов'язань банку.

Ідея полягає в тому, що національні органи влади зможуть використовувати спеціальні фонди для подальшого фінансування програми порятунку, але максимальний обсяг цих коштів також обмежений.

Угода також дозволяє країнам єврозони використовувати фонд порятунку у розмірі 500 млрд євро, при цьому кошти можуть направлятися безпосередньо в проблемні банки.

Країни також повинні надати гарантійний депозит у розмірі 1,3% від загального обсягу депозитів для забезпечення виділення коштів у разі необхідності.

"Ця директива дозволить забезпечити стабільність банківського сектору", - заявив міністр фінансів Франції П'єр Московічі і додав, що країни єврозони будуть мати доступ до Європейського механізму стабільності.

Нагадаємо, раніше Євросоюз змусив Кіпр, який зіткнувся із загрозою колапсу банківської системи, накласти податок в 40% на депозити об'ємом понад 100 тисяч євро. Острівна держава погодилася піти на цей крок і почала отримувати обіцяні Євросоюзом, ЄЦБ і МВФ кредити.

Проте це рішення викликало відтік депозитів у багатьох країнах, бо довіра інвесторів до банківської системи єврозони знизилася. У ЄС очікують, що нові правила дозволять стандартизувати механізм порятунку, тобто несподіванок, подібних до "кіпрського сценарію", більше бути не повинно. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі