Після того як з Євросоюзу вийшла Великобританія, ЄС зіткнувся з проблемою подальшого фінансування, а саме покриття діри, що утворилася від Brexit, в 75 млрд євро. Хоча остаточного рішення по бюджету ще немає, велика імовірність, що буде скорочуватися фінансування ряду програм. Про дискусії в ЄС щодо загального бюджету пише у своїй статті Олексій Коваль.
"Країни, які вносять до бюджету ЄС більше, ніж отримують звідти, закликали скоротити бюджет загалом і урізати загальноєвропейські програми підтримки бідних країн, щоб компенсувати дефіцит коштів. Їх охрестили "скромною четвіркою", - це Австрія, Нідерланди, Данія та Швеція. В окремих питаннях із ними була солідарна Німеччина", - пише автор.
"Тим часом Єврокомісія оголосила про скорочення фінансування фондів на дослідницькі та інноваційні проєкти, на космічну програму й навіть на програму мобільності європейських збройних сил (мінус 1,5 мільярда євро). Останню ще торік назвали "флагманським проєктом" у співпраці між ЄС і НАТО. При цьому ряд європейських лідерів закликали до підвищення військових витрат, з одного боку, побоюючись, що США найближчими роками не збільшуватимуть асигнування на підтримку європейської безпеки, а з другого - через військову загрозу з боку Росії", - зазначає автор.
Докладно про бюджет ЄС читайте у новій статті Олексія Коваля для ZN.UA – "Битва за гроші".