Європейський Союз не проти купувати російський газ на кордоні України з Росією, а не на західному кордоні України з ЄС, як це відбувається за існуючою на сьогодні схемі.
Про це на брифінгу у Брюсселі заявила Сабін Бергер - прес-секретар комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Оттінгера.
"Зміна пункту постачання газу на східну Україну європейськими компаніями - це комерційна справа. Тому це мають обговорювати самі компанії. Але ми вважаємо, що це може бути, і повинна бути можливість для реалізації такої ідеї", - сказала Бергер.
За нинішньою схемою "Газпром" продає свій газ європейським компаніям на західному кордоні України, де він переходить у власність європейських компаній-імпортерів. За транзит на території України російський холдинг сплачує збір Україні.
Київ у свою чергу пропонує, щоб європейські компанії купували газ на східному українсько-російському кордоні. Відповідного листа прем'єр-міністр України 3 надіслав главам країн-держав ЄС.
Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу в листі на ім'я президента Росії Володимира Путіна цього тижня відзначив готовність ЄС надавати інформацію про обсяги газу, який перетинає західний кордон України і ЄС. При цьому він вимагав від України і Росії, щоб і вони надавали інформацію про обсяги газу, який перетинає російсько-український кордон і транспортується через українську територію. Для цього на кордоні мають бути побудовані газовимірювальні станції (ГВС).
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск представив на конференції у Брюсселі план так званого "Енергетичного союзу", який передбачає позбутися "газового рабства" шляхом будівництва транснаціональних газопроводів і сховищ енергоносіїв в Європі. Окрім того, польський політик запропонував створити в Євросоюзі централізовану структуру із закупівель газу. !zn
Читайте також:
Україна запропонувала ЄС купувати газ на українсько-російському кордоні
"Нафтогаз" у Брюсселі запропонував Євросоюзу спільно експлуатувати ГТС України