Європейський суд скасував рішення Єврокомісії про допуск "Газпрому" до газопроводу OPAL

Поділитися
Європейський суд скасував рішення Єврокомісії про допуск До рішення ЄК росіяни могли використовувати тільки половину потужностей OPAL
Дозволу на збільшення використання потужностей газопроводу російський монополіст домагався з 2013 року.

Загальний суд Європейського Союзу у вівторок, 10 вересня, задовольнив позов Польщі та скасував рішення Європейської комісії, що дозволяє російському монополістові "Газпром" збільшити використання потужностей газопроводу Opal, який пов'язаний з Німеччиною газопроводом Nord Stream, повідомляє RMF24.

"Це рішення було ухвалено з порушенням принципу енергетичної солідарності", - прокоментували рішення судді Люксембургу.

Мова йде про рішення Європейської комісії від 28 жовтня 2016 року, що дозволяє "Газпрому" збільшити використання потужностей газопроводу з 50% до майже 100%. Своїм рішенням Єврокомісія створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 року.

Уряд Польщі та польський енергетичний гігант PGNIG за підтримки Литви і Латвії оскаржили рішення ЄК у суді як несприятливе для енергобезпеки країни.

"Завдяки цьому (рішеннб) зберігається енергетична безпека не лише для Польщі, але і для України... Це правильне рішення Європейського суду", - додав міністр енергетики Польщі Кшиштоф Чужевский.

Єврокомісія може оскаржити рішення суду, але лише в частині юридичних аспектів.

Нагадаємо, раніше Німеччина зняла заборону на доступ "Газпрому" до газопроводу Opal в обхід України. Зі зростанням використання OPAL знизилося завантаження західного відводу від газопроводу Nord Stream – NEL.

У березні 2017 року НАК "Нафтогаз" України оскаржив рішення Єврокомісії у суді та забажав скасування дозволу російському монополісту збільшити використання потужностей газопроводу.

Як пише у своїй статті для DT.UA Ганна Люта, рішення Єврокомісії розширити доступ російського монополіста до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не лише газотранспортним позиціям України, але й стабільності та безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі