Європейська комісія має намір реалізувати 14 енергопроектів, які спрямовані на захист від перебоїв з поставками природного газу. В тому числі вони дозволять знизити залежність Європейського союзу від російського газу, зазначає Deutsche Welle.
Для цього вже наявна газотранспортна інфраструктура буде доповнена новими газопроводами, заявив комісар з енергетики Мігель Аріас Каньете.
Зокрема, планується запустити по шість проектів в Балтійських країнах та в південно-східній Європі, оскільки ці регіони найбільш залежні від подачі російського газу. Так, Естонія, Латвія, Литва і Фінляндія будуть приєднані до загальноєвропейської газотранспортної мережі. В Угорщину планується побудувати трубопровід з Хорватії, а Болгарія і Румунія почнуть отримувати газ з Греції. Ще два проекти спрямовані на поліпшення газопостачання між Іспанією, Португалією і Францією.
Єврокомісія визначила всі плани в рамках стратегії по прийому, транспортування і зберігання зрідженого природного газу, яка є частиною європейської концепції щодо безпеки енергопостачання. Для цього Брюссель запропонує дев'яти країнам взяти на себе роль "енергетичних регіонів", які в разі кризи в галузі енергетики зможуть надати необхідну допомогу сусідів по ЄС.
Зараз третина газових потреб Євросоюзу забезпечуються за рахунок поставок газу з Росії. У 2006 і 2009 роках перебої з поставками газу з Росії призвели до проблем у ряді європейських країн через недостатніх запасів палива.
Плану Єврокомісії належить пройти процедуру схвалення в окремих країнах ЄС і в Європарламенті.
Раніше повідомлялося про те, що ЄС хоче перевірити контракти "Газпрому" з європейськими компаніями на тлі виниклих підозр, що російський монополіст встановив несправедливі ціни, які порушують правила торгівлі Євросоюзу.