ЕК попередила, що уповільнення економічного зростання в Китаї і на інших ринках, що розвиваються, а також нездатність вирішити міграційну кризу можуть ще більше зашкодити економіці єврозони, повідомляє видання The Wall Street Journal.
Економіка 19 країн єврозони, як очікується, зросте на 1,7% в цьому році, говориться в звіті. У листопаді Єврокомісія прогнозувала зростання в 1,8 % в 2016 році, а в 2017-му показник повинен був би досягти 1,9% - цей показник не змінився з осіннього прогнозу. Параметри розраховані за умови, що середньорічна ціна бареля нафти Brent в 2016 р. складе 35,8 доларів за барель, а в 2017 р. - зросте до 42,5 доларів.
У прогнозі зазначається, що незважаючи на падіння цін на нафту, зниження державних витрат на фінансування і відносно низькій вартості євро, що зазвичай допомагає економічному зростанню, ЄС продовжує боротьбу в її відновлення після фінансової кризи 2008 року і послідував за ним борговою кризою.
Одним фактором, який продовжує чинити тиск на настрої, особливо в єврозоні, є стійко низький рівень інфляції, незважаючи на зусилля Європейського центрального банку в спробі підштовхнути вгору споживчі ціни в рамках великої програми купівлі активів.
В даний час комісія очікує, що темпи інфляції в єврозоні буде всього 0,5% в цьому році (порівняно з ноябрським показтелем в 1%). У 2017 р. інфляція в зоні євро очікується на рівні 1,5%. Це близько до цільового показника Європейського центробанку, який становить близько 2%.
В ЄС рівень безробіття, як очікується, знизиться до 9% у цьому році (з 9,5% у 2015 році). У 2017 році цей показник має знизитися до 8,7%, кажуть в ЄК.
Внутрішні проблеми також продовжують гальмувати європейську економіку. Комісія в черговий раз підкреслює ситуацію з переговорами з Грецією у зв'язку з її витратами і пенсійної політикою, невдачі Іспанії, де необхідно сформувати уряд. У п'ятницю, 5 лютого, виконавчий орган ЄС буде вирішувати долю бюджету Португалії на 2016 рік. Так, уряд у Лісабоні має скоротити дефіцит бюджету ще на 950 млн євро (1,05 млрд доларів).
У Китаї економічне зростання знизилось вперше за останні шість років: у першому кварталі 2015 року зростання ВВП Піднебесної склало 7,0%, в той час як за аналогічний період 2014 року даний показник становив 7,3%. За словами експертів, якщо детально проаналізувати всі економічні фактори, то зростання ВВП Китаю в першому кварталі поточного року може навіть скласти менше 7%.
Фахівець по новим ринкам Morgan Stanley Investment Management Шарму Рушір акцентує увагу на нинішньому спаді економіки Китаю, відзначаючи, що наступна глобальна рецесія може початися саме в КНР. На його думку, стійкий спад у Китаї, ймовірно, в найближчі кілька років, знизить зростання світової економіки на рівень нижче 2%, тобто фактично призведе до глобальної рецесії. Це може бути першим глобальним спадом за останні 50 років.