Німеччина турбується про наслідки для своєї країни через уповільнення зростання китайської економіки, пише німецька газета Die Welt.
"Майже 40 % світового економічного зростання припадає на Китай. Тому нинішній спад в КНР може мати серйозні наслідки для всього світу. І особливо для німців", - йдеться в статті.
Фахівець з новим ринкам Morgan Stanley Investment Management Шарму Рушір акцентує увагу на нинішньому спаді економіки Китаю, відзначаючи, що наступна глобальна рецесія може початися саме в КНР.
На даний момент Німеччина все більше відчуває на собі негативні наслідки спаду китайської економіки. МВФ також підтверджує високий експортний ризик Німеччини у зв'язку з цим процесом.
"У найближчі роки "больові точки" розвитку світової економіки, швидше за все, будуть знаходиться в основному в Китаї", - каже Шарму. На його думку, стійкий спад у Китаї, ймовірно, в найближчі кілька років, знизить зростання світової економіки на рівень нижче 2%, тобто фактично призведе до глобальної рецесії. Це може бути першим глобальним спадом за останні 50 років.
Експерти підкреслюють, що Німеччина сильно залежить від економічного розвитку за кордоном. "Тривалий період повільного зростання в основних економіках на багатих і ринках, що розвиваються, або спад в економіці Китаю, завдасть німецькій економіці серйозний удар", - акцентують економісти.
Негативно вплине спад і на ринки, що розвиваються. Зокрема, фахівці зазначають у цьому зв'язку "неясні перспективи" і для країн БРІК.
Повідомлялося, що економіка Китаю сповільнила зростання вперше з 2009 року. Раніше офіційні представники КНР відмовилися визнавати Піднебесну найбільшою економікою у світі.
7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати складеблизько трьох трильйонів доларів.Критична ситуація виникла через маржинальної торгівлі, або використання боргів для покупки цінних паперів.
Влада КНР намагалися стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинне публічне пропозицію і зменшивши торговельні збори. Але все це не спрацювало.
Пізніше Пекін почавмасово скуповувати знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.