Китай планує відновити зростання економіки - WSJ

Поділитися
Китай планує відновити зростання економіки - WSJ У нинішньому році зростання економіки Китаю сповільнилося © dnestr.com.ua
Уряд Китаю заявив про намір допомогти бізнесу на тлі погіршення зростання економіки в країні.

Уряд Китаю готовеий застосувати необхідні інструменти у випадку уповільнення економічного зростання, брак робочих місць і падіння доходів, заявив прем'єр держради КНР Лі Кецян після щорічної сесії Всекитайських зборів народних представників, пише The Wall Street Journal.

Економіка Китаю мала у минулому році зростання на 7,4%. А в нинішньому - зростання сповільнилося в зв'язку з високим рівнем корпоративного боргу, перенасичення попиту на ринку нерухомості, слабкою глобальною економікою. З-за цього економісти говорять про слабкому бажанні компаній робити інвестиції.

"Питання в тому, чи є у них (у китайської влади - ред.) достатньо інструментів контролю над цим процесом, як їм би хотілося думати, враховуючи слабкість в секторі нерухомості і зовнішнього попиту", - говорить економіст Oxford Economics Адам Слейтер. "Влада хоче показати, що вони можуть це проконтролювати, щоб "налякати коней", - додав він.

"Реальні процентні ставки як і раніше високі, а попит на кредити - низький, особливо це стосується приватних кредитів, де уряд не має так багато контролю", - говорить економіст Standard Life Investments Олександр Вольф.

Оскільки експорт, інвестиції та інфраструктура стають все більш неефективним інструментом у забезпеченні економічного зростання, керівництво Китаю розраховує на інновації та підприємництво, щоб виправити ситуацію. З цією метою уряд КНР хоче скоротити правові перешкоди для підприємців. Хоча стан справ такий, що через витрати стартапери втрачають свій ентузіазм.

Як зазначає видання, у намічені урядом Китаю кроки з відновлення зростання економіки важко повірити. Нові галузі промисловості не розвиваються настільки швидко, щоб компенсувати зниження зростання за рахунок старих "двигунів".

Також під час свого виступу нічого не сказав про реформування державних підприємств - цей крок, як стверджують економісти, має важливе значення для стимулювання приватного підприємництва, враховуючи їх надмірну залежність від банківських позик.

Читайте також: Китай не союзник, але може стати партнером

Повідомлялося, що Китай відхрестився від статусу найбільшої економіки у світі. Згідно з даними МВФ, обсяг китайської економіки в 2014 році за паритетом купівельної спроможності становив $ 17,6 трлн, тоді як в США цей показник дорівнював $ 17,4 трлн. Таким чином, Китай відняв у Штатів звання провідної економічної держави, яке країна утримувала з 1872 року.

За даними Financial Times, економіка Китаю може тепер вважатися найбільшою в світі, але країна ще не найбагатша. ВВП на душу населення як і раніше менше, ніж у Штатах, і становить приблизно чверть від рівня в США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі