Після того, як сторони не змогли досягти порозуміння у вихідні, прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас оголосив про тимчасове закриття банків у його країні від сьогоднішньго дня. Він пояснив, що на такий крок довелося піти після того, як Європейський центральний банк відповився підвищити суму електронного кредиту для Афін.
Вчора ЄЦБ запевнив, що не заморозить екстренне електронне кредитування для Греції на чинних умовах. Однак грецькій стороні тепер потрібні значно більші суми допомоги через відтік готівки. Менш ніж за добу до введення державного контролю за капіталами греки зняли з рахунків через банкомати 1,3 мільярда євро, побоюючись втратити свої гроші.
Сьгодні вранці у Греції банки не відкрилися, а інвестори намагаються втекти.Банки Греції залишатимуться зачиненими щонайменше до 6 липня. Весь цей час греки не зможуть знімати більше 60 євро готівки, депозити будуть заморожені, а виплати відсотків здійснюватися не будуть. При цьому Ціпрас пообіцяв, що зарплати і пенсії греків "у безпеці". Фондова біржа Афін теж працювати не буде.
Греція повинна розплатитися з МВФ за отриманим Афінами від Міжнародного валютного фонду позикою в 1,6 млрд євро 30 червня. Якщо цього не станеться, то країна може бути змушена вийти з єврозони, і, можливо, з Євросоюзу.
17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованого кризи" в країні, який може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. При цьому згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.
У вівторок стало відомо, що Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії. При цьому, як повідомляє Bloomberg, у Ципраса залишилося 48 годин для укладення угоди з кредиторами.
З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП.