Європа готує відповідні контрзаходи проти американських тарифів на сталь і алюміній, також як і Канада. Про це пише Reuters з посиланням на заяву канцлера Німеччини Ангелу Меркель, яку вона зробила, коментуючи рішення президента США Дональда Трампа відмовитися від підтримки комюніке G7.
За словами Меркель, саміт не ознаменував завершення трансатлантичного партнерства між ЄС і США, але Європа більше не може розраховувати на свого союзника і повинна взяти свою долю в свої руки.
Як і Канада, Європейський Союз готує контрзаходи проти американських тарифів у відповідності з правилами СОТ, зазначила Меркель.
Також вона не виключила можливість запровадження з боку ЄС відповідних заходів, якщо США обкладуть митом ще й європейські автомобілі. "Насамперед, ми спробуємо подивитися, чи можемо ми запобігти цьому ... І потім сподіваємося, що Євросоюз відповість знову з тією ж єдністю", - сказала голова Німеччини.
Крім того, Меркель зазначила, що лідери G7 погодилися переглянути свої торгові зв'язки і оцінити масштаб існуючих тарифів, щоб уникнути подальших торговельних бар'єрів.
Говорячи про Росію, Меркель заявила, що Москва може повернутися в якийсь момент у формат G-7, але для цього спочатку повинен бути прогрес у реалізації мирного плану для України. При цьому вона висловила надію на те, що новий коаліційний уряд Італії проголосує за продовження європейських санкцій проти РФ.
Торкнувшись питання про низькі витрати на оборону Німеччини, Меркель визнала, що критика Трампа була частково правильною, і Берліну варто було б робити більше, щоб підняти витрати на оборону до 2% ВВП, як того вимагає НАТО.
Адміністрація президента США Дональда Трампа 31 травня оголосила про введення мит на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади і Мексики. У США заявляють, що діють в інтересах національної безпеки, вважаючи, що збільшення імпорту цих металів становить загрозу для американської металургії.
У відповідь на нові американські тарифи на метали, в ЄС підготували і подали до СОТ список із переліком низки товарів, на які можуть бути введені мита вже 20 червня. У список, зокрема, потрапили апельсиновий сік, віскі, тютюн та мотоцикли зі США.
Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах наголосили на тому, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.