У зв'язку з газовою суперечкою між Росією і Україною 3має намір розробити комплекс заходів, спрямованих на подолання енергодефіциту у разі припинення постачань російського газу, пише DW.
Як заявив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Оттінгер у середу, 21 травня, на міжнародній конференції з енергетики у Брюсселі, документ Єврокомісії щодо безпеки енергопостачання Євросоюзу буде презентовано "протягом одного або двох тижнів".
За його словами, у розробленому плані буде міститися інформація "про диверсифікацію джерел, маршрути і постачальників". "Для того щоб не було з чиєїсь сторони політики "розділяй і володарюй", ми в ЄС повинні мати стабільну енергетичну політику", - сказав Оттінгер.
Проект документа вже готовий. У ньому, зокрема, йдеться, про необхідність поповнення сховищ енергоносіїв, розроблення національних планів дій у надзвичайних ситуаціях та забезпечення постачань газу членам ЄС на сході Європи (газопостачання низки східноєвропейських країн, таких як Естонія і Болгарія, на 100% залежить від Росії; Польщазабезпечується російським газом на 60%).
Зокрема, зазначив Оттінгер, раніше в ЄС запаси газу становили 60 днів, але Єврокомісії ухвалила рішення скоротити обсяги запасів до 30 днів. Однак на тлі загострення газових відносин між Україною і Росією ці запаси в даний час знову збільшують до 60 днів, передає УНІАН.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск представив на конференції у Брюсселі план так званого "Енергетичного союзу", який передбачає позбутися "газового рабства" шляхом будівництва транснаціональних газопроводів і сховищ енергоносіїв в Європі. Окрім того, польський політик запропонував створити в Євросоюзі централізовану структуру із закупівель газу. !zn
Читайте також:
Україна запропонувала ЄС купувати газ на українсько-російському кордоні