Європейська комісія ухвалила рішення про дострокову лібералізацію ринку ЄС для алкогольної продукції з Молдови, повідомив європейський комісар з питань сільського господарства Дачіан Чолош у середу, 25 вересня, в ефірі молдавського телеканалу Рublika-TV.
"Це означає, що для молдавського вина на європейському ринку не буде обмежень ні за обсягами експорту, ні щодо тарифної політики. Що ж стосується якості, то існують стандарти, яким мають відповідати всі вина. І молдавські вина відповідають цим вимогам", - сказав єврокомісар.
При цьому додав, що "рішення про лібералізацію європейського ринку для молдавських вин прийнято авансом - не чекаючи підписання і набуття чинності Угоди про вільну торгівлю між Молдовою і ЄС".
За його словами, Європейська комісія підтвердила, що досі проблем із санітарними вимогами у молдавських вин не виникало.
"Незабаром це рішення комісії буде затверджено на Раді міністрів ЄС і в Європейському парламенті. Воно набуде чинності протягом декількох місяців, а молдавське вино отримає необмежений доступ на європейський ринок вже зараз. Це якісні вина, які стають все популярнішими. На мою думку, зі стратегічної та економічної точок зору це рішення дозволить інвестувати у виноробну галузь Молдови, з урахуванням цієї перспективи вийти на європейський ринок", - сказав Чолош.
У свою чергу, міністр сільського господарства і харчової промисловості Молдови Василь Бумаков, коментуючи рішення Єврокомісії, порадив молдовським виноробам "приділяти більше уваги просуванню своєї продукції".
"У нинішній час неможливо продавати продукцію без відповідного просування. Створене нещодавно Національне бюро винограду і вина буде займатися саме цим, але і самі виробники повинні піклуватися про продажі та розширення ринку", - підкреслив Бумаков в інтерв'ю телеканалу.
Як повідомлялося, голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко оголосив про припинення з 11 вересня постачань молдавської алкогольної продукції до Росії під приводом невідповідності вимогам безпеки.
Президент Молдови Ніколає Тімофті назвав дії РФ "недружніми, небратськими і нехристиянськими", натякнувши на те, що Росія чинить тиск на Молдову, намагаючись змусити її відмовитися від європейської інтеграції.
Досі Молдова торгувала з ЄС в режимі автономних торгових преференцій, згідно з яким на низку молдавських товарів було встановлено квоти на безмитні постачання до Європи.
У 2012 році квота на вино становила 1,8 млн доларів, яку Молдова використала лише на 90% (1,6 млн доларів). На 2013 рік квоту встановлено у 2,4 млн доларів.
До Європи Молдова експортує близько десяти відсотків своєї виноробної продукції, у той час як до Росії - більше 30%. Ще 22% експортується до Білорусі, близько 10% - до Казахстану. !zn
Читайте також:
Румунія збільшить імпорт молдавського вина, щоб допомогти Молдові компенсувати російське ембарго
Путін розповів, як буде захищати російський ринок від товарів з України та Молдови
Президент Молдови назвав заборону Росією молдавського вина "нехристиянським актом"
Молдова заявила про готовність витримати будь-який тиск Росії