"Європейська Комісія продовжуватиме тісно співпрацювати з українською владою, допомагаючи їй заручитися підтримкою міжнародних фінансових інституцій для модернізації української газотранспортної системи за умови, що Україна продовжуватиме проведення реформ у газовому секторі відповідно до вимог Енергетичного Співтовариства", - зазначили у представництві.
"Ми свідомі того, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) перебувають у тісному контакті з українською стороною, що стосується питань позик, зокрема позики на пріоритетний інвестиційний проект (газову трубу Уренгой-Помари-Ужгород). ЄС активно залучений до процесу сприяння Україні отримати першу позику (308 млн. евро), саме тому, що є (ЄС) одним із його (ЕБРР) стейкхолдерів, і також тому, що ЄІБ є також інституцією ЄС", - йдеться в повідомленні.
Проте, зазначили в ЄК, "Європейська Комісія виступає лише як координатор міжнародних фінансових інституцій; рішення щодо можливого отримання позик приймаються відповідно до правил та процедур кожної міжнародної інституції зокрема. А тому Європейська Комісія не може взяти на себе зобов'язання від їхнього імені".
Як переконані в Брюсселі, "членство України в Енергетичному Співтоваристві полягає в проведенні роботи у напрямку досягнення економічно життєздатних, конкурентноспроможних, відкритих, стабільних та інтегрованих енергетичних ринків, які притягуватимуть необхідні інвестиції. Це дасть Україні енергетичну безпеку, захистить її від наслідків неконкурентного енергетичного ринку, що спирається на єдиного зовнішнього постачальника, свідченням чого є робота над зворотнім потоком газу від ЄС до України".
Європейська Комісія є також готовою надавати консультації Україні з метою запобігти небажаним наслідкам будь-яких угод, які країна має намір укласти (договір про Енергетичне Співтовариство ніяким чином не обмежує Україну у тому, хто повинен володіти чи управляти ГТС. Проте у договорі йдеться про певні правила, які визначають, як система газопостачання повинна функціонувати з метою відповідати необхідним вимогам внутрішнього енергетичного ринку ЄС, як наприклад недискримінаційний доступ до мереж), нагадали в ЄК.
"Договір про Енергетичне Співтовариство є необхідною частиною відносин між ЄС та Україною. Угода про Асоціацію, глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі у відповідних своїх положеннях по енергетиці ґрунтується та доповнює правила Енергетичного Співтовариства. А тому ми очікуємо, що Україна дотримуватиметься цих правил повною мірою", - йдеться в повідомленні. !zn
Читайте також:
У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби
Європа здивована докорами Януковича у неучасті у газовій суперечці з Росією
Кожара: Панування "Газпрому" в Україні зламано
"Газпром" новими претензіями хоче змусити Україну здати ГТС, - експерти