Єврокомісія затвердила виділення 448 млн євро на будівництво і роботу терміналу для скрапленого природного газу (LNG) в Литві.
Проект державної компанії Klaipedos Nafta, введення в експлуатацію якого заплановано на кінець 2014 року, може стати першим LNG-терміналом на східному узбережжі Балтійського моря, поклавши кінець монополії Росії на газовому ринку Литви.
"Виділення коштів допоможе Литві знизити залежність від єдиного джерела газу і підвищити стабільність поставок. Шляхом диверсифікації джерел газу термінал також стимулює конкуренцію між постачальниками газу, від чого виграють споживачі", - йдеться в заяві віце-президента Єврокомісії з питань конкуренції Хоакіна Альмунії.
Кошти будуть виділені у вигляді кількох кредитів на загальну суму 448 мільйонів євро в поточних валютних курсах.
- "Газпром", намагаючись уникнути міжнародного суду, "кинувся пропонувати" Литві значне зниження цін
Нагадаємо, що в березні минулого року Литва домовилася про оренду у норвезької компанії Hoegh LNG плавучої платформи для зберігання і регазифікації зрідженого природного газу. Литва, яка витратила в минулому році 3,3 млрд куб. м газу (для порівняння, споживання газу в Україні - понад 33 млрд куов - ред.), повністю залежить від трубопровідних поставок "Газпрому" і сподівається в майбутньому наполовину задовольняти потребу в газі за рахунок LNG.
Як відомо, Україна також намагається реалізувати свій проект будівництва LNG-терміналу. Ймовірно, в середині 2014 року буде запущена перша фаза проекту, що дозволить отримувати на 5 млрд більше кубометрів зрідженого газу на рік. Як і Литва, на першому етапі Україна має намір орендувати плавучу LNG-платформу, а потім побудувати цілий завод з регазифікації на березі Чорного моря під Одесою. !zn
Читайте також:
Янукович розповів про "принизливі" умови перегляду газових контрактів, пропонованих Києву Москвою
Литва висунула "Газпрому" жорсткі вимоги поступок щодо ціни на газ для нового контракту
Будівництво LNG-терміналу в порту "Південний" розпочнеться в середині 2014 року
Каськів запевнив, що LNG-терміналу, незважаючи на відсутність кредитів, ніщо не загрожує