"Ця угода є частиною більш широкої ініціативи, спрямованої на реформування державних фінансових установ, і в якій крім ЄБРР також беруть участь інші міжнародні фінансові організації (МФО)", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Також, в прес-службі зазначили, що в Меморандумі про співпрацю України з МВФ, а також в Стратегії розвитку держбанків (схвалена Кабінетом міністрів України 11.02.2016 року), закріплено намір можливої часткової приватизації системоутворюючих держбанків - "Ощадбанку" та "Укрексімбанку" - протягом двох років. Заплановано продаж міноритарних пакетів акцій, при цьому контрольний пакет акцій "Ощадбанку" залишиться у держави. "Таким чином, держава збереже контроль над "Ощадбанком", - йдеться в повідомленні.
Меморандум взаєморозуміння, підписаний міністром фінансів України Олександром Данилюком, головою правління "Ощадбанку" Андрієм Пишним і керуючим директором ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсісом Маліжем, що "передбачає надання "Ощадбанку" підтримки у розробці і впровадженні комплексної програми трансформації з метою його комерціалізації та підготовки до наміченої часткової приватизації в 2018".
Як перший крок, ЄБРР включить "Ощадбанк" в свою програму сприяння розвитку торгівлі (ПСРТ) з можливістю надання гарантій на суму до 50 млн євро для підтримки українських експортерів та імпортерів.
Як повідомлялося, рада директорів ЄБРР 4 жовтня прийняв рішення про надання "Ощадбанку" кредитної лінії на суму 50 млн євро у рамках програми TFP.