Голова "Ощадбанку" Андрій Пишний в інтерв'ю DT.UA заявив, що банку не потрібні жодні преференції, але необхідна можливість презентувати свою пропозицію на ринку.
"Можу абсолютно відповідально заявити, що "Ощаду" не потрібні жодні преференції. До нас не треба заганяти. Нам необхідна хоча б можливість презентувати свою пропозицію, поговорити з клієнтом і переконати його, що працювати з нами комфортно й надійно. Я особисто йду в муніципалітети та прошу, щоб вони взяли нашу технологію по муніципальній карті, електронний цифровий підпис, програму з компенсації відсоткової ставки за енергокредитами. Але в моєї команди сьогодні нерідко виникає проблема просто зайти на державне підприємство або в муніципалітет і зробити презентацію. У мій рідний Чернівецький державний університет я не зміг зайти. Головний бухгалтер стоїть буквально на воротах і нікого не пускає! Охороняє недоторканність зарплатного проекту", - розповів Пишний.
За його словами, банку є що запропонувати клієнтам, тому до них не треба "заганяти".
"До питання, користуємося ми якимись преференціями чи ні. Ні, не користуємося. Нам справді є що запропонувати. З роздрібною мережею "Велика кишеня" ми вперше в Україні організували каси самообслуговування. Минулого тижня в Київському метрополітені пройшла мільйонна безконтактна трансакція - це наш спільний проект із "Мастеркард", - зазначив він.
Відповідаючи на запитання про ініціативу переведення зарплатних проектів силовиків у держбанки, Пишний зазначив, що мав вагомі підстави для такої пропозиції.
"По силовиках вважаю рішення повністю виправданим, з погляду національної безпеки. Йдеться навіть не про переведення зарплатних проектів. Я запропонував власнику нашого банку - державі та в її особі Мінфіну звернути увагу на наявність у нього такого ефективного інструменту для обслуговування держслужбовців, як Ощадний банк. У мене на те є серйозні та вагомі підстави. Зокрема, результати роботи банку саме в цьому сегменті", - заявив глава Ощадбанку.
Нагадаємо, на думку радника Київської школи економіки і колишнього члена правління, виконавчого директора НБУ з економічних питань Ігора Шумила, державні банки продовжують бути "кишеньковими" для провладних політико-бізнесових груп і залишаються вкрай неефективними, спотворюючи конкуренцію на банківському ринку.
Читайте повне інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Андрієм Пишним "Моя відповідь коротка: напартачив - зобов'язаний відповідати" у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".