Міністр фінансів України Наталія Яресько вважає, що податкова реформа повинна бути здійснена за умови досягнення показника дефіциту бюджету в 2016 році не вище 3,7%.
Про це вона пише у статті "Наталія Яресько: Податкова реформа: популізм, соціалізм або реалізм" на DT.UA.
Міністр фінансів пояснює, що чим більше дефіцит державних фінансів, тим більше потрібно залучати нових боргів. В іншому випадку покривати дефіцит доведеться емісією, яка призведе до нових хвиль девальвації та інфляції.
"Я вірю в детінізацію. І не тільки вірю в неї, але і бачу детінізацію, відновлення довіри в податковій сфері між громадянами, бізнесом і державою головною метою податкової реформи. Я з радістю вітаю якнайшвидший вихід бізнесу з тіні. Однак, якщо говорити, правильно буде закладати розрахунки щодо детінізації в бюджет - я твердо знаю, що ні", - утвержадет міністр фінансів.
За її словами, з приводу темпів детінізації можна тільки гадати зважаючи на те, що її неможливо виміряти і передбачити. Інша ситуація з видатками, які потрібно фінансувати - це вже закріплено законом. "Якщо наші "гадання" за темпами детінізації не здійсняться, вже в середині року бюджет виявиться порожнім, і платити зарплату всім працівникам бюджетного сектору буде ні з чого. І що я, як Міністр фінансів, повинна буду сказати вчителям, лікарям, солдатам, - усім тим, хто працює у бюджетній сфері? "Вибачте, ми не вгадали?"", - підкреслює вона.
"Сьогодні ми не "малюємо цифри", не "надуваємо бюджет", а ведемо себе так, як повинна вести себе кожна родина живе за наявними коштами. Чи вірно буде знову покладатися на "авось" у формуванні бюджету?" - каже Яресько.
За її словами, податкова реформа буде подаватися до парламенту тільки разом з оновленим проектом бюджету на 2016 рік, який передбачає зменшення видатків бюджету на ту ж суму, на яку, за розрахунками Мінфіну, зменшаться і його надходження: приблизно на 60 млрд грн.
Минулого тижня кілька народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді свій законопроект, що викликало ще більше запитань щодо того, якою буде податкова реформа в Україні. Так, проект реформи від парламентського комітету під керівництвом Ніни Южаніної, "справді радикальний, відповідає на запити бізнесу, звертає увагу на речі, до яких у Мінфіну і ГФС руки не доходять", - пише Юлія Самаєва у статті "Податкова реформа повинна бути раціональною" на сторінках "Дзеркала тижня. Україна".
"Але якщо його приймуть, Україна гарантовано вилетить із програми МВФ і залишиться з величезною діркою в бюджеті. Хочеться вірити, що Наталія Яресько - головний опонент Южаниной - це розуміє", - зазначає автор статті.
Раніше міністр фінансів Наталія Яресько зазначала, що МВФ не погодив податкову реформу, зокрема, через те, що українська сторона не змогла сказати, як у держбюджеті-2016 збираються компенсувати зниження витрат після реформи. МВФ наполягає, що зміни оподаткування не повинні виходити за рамки дефіциту бюджету в 3,7% ВВП.
За підрахунками Мінфіну, комітетська реформа обійдеться бюджету втратами в обсязі понад 200 млрд грн. Депутати пропонують зниження податку на доходи фізичних осіб до 10%, податку на додану вартість – до 15%, єдиного соціального внеску - до 20%, а також перехід до податку на розподілений прибуток за ставкою 15%.
Урядовий проект Мінфіну передбачає встановити більшість ставок на рівні 20%. Ці зміни передбачають зниження доходів бюджету на 60 млрд грн.