Яресько не вірить, що скорочення витрат на 25% буде гарантувати зростання економіки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Яресько не вірить, що скорочення витрат на 25% буде гарантувати зростання економіки Яресько виступила проти альтернативного минфиновскому проекту податкової реформи © president.gov.ua
Навіть зниження витрат на 60 млрд грн, необхідне для балансування податкової реформи Мінфіну, вимагає, щоб вся країна домовилася про ряд важких і важливих рішень, пояснила міністр фінансів

Міністр фінансів України Наталія Яресько виступила проти зареєстрованого у парламенті проекту голови податкового комітету Ніни Южаниной, що передбачає скорочення витрат держбюджету на 25%, у вигляді надмірного скорочення коштів, зокрема ліквідації мінімальних пільг, і відсутність гарантій надходження інвестицій в країну.

"І проект реформи Мінфіну, та альтернативний проект, який вже зареєстрований в парламенті, передбачають суттєві втрати бюджету. Але якщо в нашому проекті заплановано зменшення державних витрат приблизно на 60 млрд грн, то в альтернативному - майже на 200 млрд, або близько 25% всіх видатків бюджету. Ці оцінки перевірені МВФ, а значить, ми повністю в них упевнені", - сказала вона інтерв'ю DT.UA.

Навіть зниження витрат на 60 млрд грн, необхідне для балансування податкової реформи Мінфіну, вимагає, щоб вся країна домовилася про ряд важких і важливих рішень, пояснила Яресько.

При цьому скорочення ряду неефективних органів влади і держапарату не зможе охопити весь необхідний обсяг зниження витрат. Всі інші скорочення необхідно буде здійснити у сферах соціального забезпечення, охорони здоров'я, освіти, що вимагає узгодження між всіма міністерствами, прем'єр-міністром і президентом.

"У той же час дозвольте пояснити, що означає скоротити витрати країни на 25%, як того вимагає альтернативний проект реформи, вже зареєстрований у парламенті. Це означає урізати кожну четверту гривню в бюджеті, а отже, прийняти рішення, де саме взяти ці гривні. Витрати бюджету - це видатки на соціальну підтримку, на безпеку і оборону, на освіту і охорону здоров'я, нарешті, це витрати на забезпечення управлінських функцій держави", - пише міністр фінансів.

"Впевнена: наш народ дійсно патріотичний, готовий до значних жертв сьогодні заради кращого майбутнього. Але чи можемо ми гарантувати, що таке скорочення податків і витрат справді вже завтра забезпечить масове надходження інвестицій в країну, стрімке економічне зростання? Якщо так, то такі жертви, можливо, ще можуть бути сприйняті населенням. А якщо ні?" - додає вона.

Зокрема, альтернативна пропозиція містить більшу кількість податкових ставок, що збільшить можливості для корупції. Також, за словами міністра, а призведе до ускладнення адміністрування та пропозиція оподатковувати розподілений прибуток. Крім того, альтернативна пропозиція пропонує ліквідувати мінімальну соціальну пільгу, а отже, призведе до того, що найменш захищені громадяни України будуть платити значно більше податків, тоді як найбільш заможні - набагато менше.

Наприкінці жовтня більше ста депутатів з різних фракцій зареєстрували у Верховній Раді альтернативний мінфінівському проект податкової реформи. Заявлена мета реформи – рішення "найбільшої проблеми": рівень податкового тиску на фонд оплати праці не повинен перевищувати 30%. Серед головних пропозицій – зниження до 15% базової ставки податку на прибуток (з нинішніх 18%); зниження ставки ПДВ з 20% до 15%.

Законопроект розроблений під керівництвом голови податкового комітету ВР Ніни Южаніної. МВФ раніше закликав відмовитися від прийняття цього "популістського" проекту податкової реформи, пригрозивши позбавити Україну кредитних коштів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі