У Раді зареєстровано забракований МВФ проект податкової реформи

Поділитися
У Раді зареєстровано забракований МВФ проект податкової реформи "Проект Южаніної" зареєстрований у Верховній Раді © Андрій Товстиженко, DT.UA
Розроблений депутатами й бізнесом альтернативний "проект Южаніної" обіцяє лібералізацію податкової системи.

Більше ста депутатів з різних фракцій зареєстрували у Верховній Раді альтернативний Мінфін'івському і забракований МВФ проект податкової реформи.

Авторами відповідного законопроекту №3357 про внесення змін у Податковий кодекс щодо податкової лібералізації значаться 114 депутатів.

Серед головних пропозицій – зниження до 15% базової ставки податку на прибуток (з нинішніх 18%); зниження ставки ПДВ з 20%до 15% і введення його відшкодування "автоматом" без обмежень для всіх сум.

При цьому пропонується ввести мораторій строком на три роки на зміну базових елементів податків та зборів.

Також пропонується ліквідація у складі ДФС податкової міліції та створення замість неї Служби фінансових розслідувань у складі Мінфіну.

Заявлена мета реформи – рішення "найбільшою проблеми": рівень податкового тиску на фонд оплати праці не повинен перевищувати 30%.

У пояснювальній записці до законопроекту його автори зазначають, що метою документа є побудова в Україні ліберальної податкової системи, яка вирішить цю проблему.

Прийняття документа дозволить знизити ставки прямих податків, забезпечити перехід до оподаткування розподіленого прибутку, встановити обґрунтовані ставки податків і спростити адміністрування, що в цілому буде стимулювати легалізацію бізнесу.

Законопроект розроблений під керівництвом голови податкового комітету ВР Ніни Южаніної. Примітно, що МВФ раніше закликав відмовитися від прийняття цього "популістського" проекту податкової реформи, пригрозивши позбавити Україну кредитних коштів.

Раніше міністр фінансів Наталія Яресько зазначала, що МВФ не погодив податкову реформу, зокрема, через те, що українська сторона не змогла сказати, як у держбюджеті-2016 збираються компенсувати зниження витрат після реформи. МВФ наполягає, що зміни оподаткування не повинні виходити за рамки дефіциту бюджету в 3,7% ВВП.

За підрахунками Мінфіну, комітетська реформа обійдеться бюджету втратами в обсязі понад 200 млрд грн. Депутати пропонують зниження податку на доходи фізичних осіб до 10%, податку на додану вартість – до 15%, єдиного соціального внеску - до 20%, а також перехід до податку на розподілений прибуток за ставкою 15%.

Урядовий проект Мінфіну передбачає встановити більшість ставок на рівні 20%. Ці зміни передбачають зниження доходів бюджету на 60 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі